Youtube Üzerinden Reklam Yapmak

seoreq
Youtube Üzerinden Reklam Yapmak
0
677
26-11-2017, Saat: 20:39
#1
user-avatar
seoreq
Çevrimdışı
*
Üye Grubu
 • Konular:31
 • Mesajlar:31
 • Katılım:06-10-2017
 • Rep puanı 0
 • Konum34 | İstanbul Avrupa
 • Hesap Onay:Doğrulanmadı
 • SMS Onayı:Yapılmadı
Dünyanın en büyük video paylaşım alanı olan Youtube, Google’dan sonra en büyük arama motoru unvanını da elinde tutmaktadır. Milyarlarca insanın günlük olarak ziyaret ettiği ve uzun süreler geçirdiği Youtube, görsel içeriklerin tüketiminin kolaylığı sayesinde reklam verenlerin de ilk tercihlerinden birisi olmaktadır. Oluşturduğu reklam pazarı sayesinde televizyon reklamlarından daha büyük bütçelerle uğraşan Youtube sayesinde reklam vermenin maliyeti de minimize edilmiş durumdadır.
[Resim: youtube-reklamciligi.jpg]
[font=Puritan, Arial, Helvetica, sans-serif]Youtube’a Reklam Vermek İçin Nedenler[/font]
 • Dünya genelinde milyarlarca insana ulaşmak konusunda en başarılı sitelerde bir tanesidir.

 • Google’dan sonra en büyük arama motoru olma unvanını elinde tutmaktadır.

 • Dünya’nın ilk olmasa da günümüzde en büyük video içeriklerini barındıran sitedir.

 • İçerik üretimi konusunda rakipsizdir. Siteye bir saat içerisinde altmış saat video yüklemesi yapılmaktadır.

 • Tüm videolar bazında günlük üç milyar izleme almaktadır.
[font=Puritan, Arial, Helvetica, sans-serif]Youtube’a Reklam Vermenin Reklam Verenlere Sunduğu Avantajlar[/font]
 • Google ile entegre yapısı sayesinde reklam verenlere sunulan istatistikler açısından gelişmiş bir sisteme sahiptir. Bu özelliği sayesinde verilen reklam bütçelerinin optimize edilmesine olanak sağlar ve minimum fiyat maksimum fayda özelliğinin etkisinin artmasını sağlar.

 • Verilen reklamlara dair istatistikler anlık olarak reklam verenlerin hizmetine sunulur.

 • Hedefleme seçenekleri sayesinde reklamlarınızın istediğiniz kişilere doğrudan ulaşmasını sağlayarak reklam vermek için katlandığınız maliyetin en etkin kullanımı konusunda yardımcı olur. Gelişmiş hedefleme sistemi sayesinde kullanıcıların özellikleri gayet spesifik olarak belirlenebilmektedir.

 • Reklamın maliyetinin ortaya çıkması için reklamınızın yayımlanması değil görüntülenmesi gerekir. Otuz saniyesi görüntülenmeyen reklamlar için reklam verenlere maliyet çıkarılmaz.
[font=Puritan, Arial, Helvetica, sans-serif]Youtube’un Reklam Verenlere Sunduğu Reklam Modelleri[/font]
Youtube sunduğu reklam modelleriyle reklam verenlere birçok avantaj sunmaktadır. Vereceğiniz reklam türü ile hedef kitleniz arasında bağlantı kurarak katlandığınız maliyetten en yüksek faydayı elde etmenizi reklam modellerini çeşitlendirerek yapmıştır.
[font=Puritan, Arial, Helvetica, sans-serif]TruView Masthead[/font]
Youtube ana sayfasının üst kısmında yayımlanan bu reklam türü sayesinde ana sayfaya gelen kullanıcılar doğrudan reklamınızı görmektedir. Rezervasyon mantığına göre çalışan bu reklam türü HTML5 formatında kodları kabul etmektedir.
[font=Puritan, Arial, Helvetica, sans-serif]Yer Paylaşımlı Reklamlar[/font]
Youtube player’ının en altındaki %20’lik alanda dikdörtgen formatta yayımlanan bu reklam türü yalnızca masaüstü Youtube girişlerinde kullanıcılara gösterilmektedir. Video oynarken belli saniyelerde ortaya çıkan bu reklam türünün buton yardımıyla kullanıcı tarafından kapatılmasına olanak sağlanmaktadır.
[font=Puritan, Arial, Helvetica, sans-serif]Atlanabilir Video Reklamlar[/font]
Videonun genelde başına konulan bu reklam türü, videoya ek olarak eklenen reklamlardan oluşmaktadır. Kullanıcıya gösterilmeye başladıktan beş saniye sonra kapatılabiliyor (atlanabiliyor) olmasından kaynaklı bu isimle anılmaktadır. Her türlü cihazda gösterilebilen bu reklamlar reklam verenler tarafından en çok tercih edilen reklam türü olarak karşımıza çıkmaktadır. Kullanıcı beş saniye sonunda reklamı atlarsa reklam verenden ödeme alınmamakta ancak otuz saniye ve üzeri izlemelerde reklam verene maliyet çıkarılmaktadır.
[font=Puritan, Arial, Helvetica, sans-serif]Atlanamayan ve Uzun Atlanamayan Reklamlar[/font]
Bu reklam çeşidi, atlanabilen reklamların aksine kullanıcı tarafından kapatılamaz. Videonun başında, ortasında veya sonunda yer alabilmekle birlikte maksimum uzunlukları otuz saniyeyi geçemez. Bu reklam modelinde reklamlar, atlanabilen video reklamlardaki gibi tüm cihazlarda değil yalnızca masaüstü cihazlarda gösterilirler.
[font=Puritan, Arial, Helvetica, sans-serif]Tampon Reklamlar[/font]
Tampon reklamlar, iki videonun arasına yerleştirilen reklam modelini ifade eder. Kullanıcı diğer videoya geçmek için altı saniye boyunca atlanamayan bu reklamı izlemek zorundadır. Mobil ve masaüstü cihazlarda sorunsuz şekilde oynatılabilir.
[font=Puritan, Arial, Helvetica, sans-serif]Sponsorlu Kartlar[/font]
Videonun içeriğiyle alakalı olarak gösterilen reklam türüdür. Video izleyen kullanıcıların karşısına çıkartılan kart benzeri reklam, üzerinde bulunan buton yardımıyla kapatılabilmektedir. Bu reklam modeli masaüstü ve mobil cihazlarda sorunsuz şekilde görüntülenebilmektedir.

Bu konuyu görüntüyelen kullanıcı(lar): 2 Ziyaretçi
Anahtar Kelimeler

Youtube Üzerinden Reklam Yapmak, Youtube Üzerinden Reklam Yapmak webmaster, Youtube Üzerinden Reklam Yapmak webmaster forum, Youtube Üzerinden Reklam Yapmak webmaster forumu, Youtube Üzerinden Reklam Yapmak forum webmaster, Youtube Üzerinden Reklam Yapmak wmfrm, Youtube Üzerinden Reklam Yapmak wmfrm.com

Foruma Git:
Task