Wordpress Ücretsiz "İçindekiler" Eklentisi - Table of Contents

Noventa
Wordpress Ücretsiz "İçindekiler" Eklentisi - Table of Contents
0
615
15-05-2018, Saat: 13:35
#1
user-avatar
Noventa
Çevrimdışı
*
Üye Grubu
  • Konular:10
  • Mesajlar:10
  • Katılım:18-04-2018
  • Rep puanı 0
  • Konum34 | İstanbul Anadolu
  • Hesap Onay:Doğrulanmadı
  • SMS Onayı:Yapılmadı
Wikipedia’dan aşina olduğumuz ve düzen bakımından özellikle ziyaretçilere kolaylık sağlayan “içindekiler” bölümünü WordPress sitenize yerleştirmek ister misiniz? Kendi sitemde de kullandığım bu eklenti sayesinde kolaylıkla İçindekiler Kutusu oluşturabilirsiniz.

Bu konuda kullanacağımız eklentinin ismi “Table of Contents Plus” Michael Tran tarafından yayınlanan ücretsiz eklenti sayesinde kolaylıkla oluşturacağız.
Aşağıda yer alan iki alternatiften birini kullanarak WordPress tabanlı sitenize ekleme yapabilirsiniz.

Table of Contents Plus Nasıl Yüklenir?
Sitenizin WordPress panelini açın. Eklentiler seçeneğine girin ardından “Table of Contents Plus” şeklinde arama yapın. Çapa sembolü bulunan eklentiyi yükleyin. Ardından etkinleştirin.
https://tr.wordpress.org/plugins/tab...contents-plus/ adresine tıklayın ve eklenti dosyasını indirin. Ardından Eklentiler > Eklenti Yükle kısmından zip dosyasını yükleyin veya FTP üzerinden public_html > wp-contents > plugins kısmından yükleyebilirsiniz.

Pozisyon: Tablonun yazının hangi alanında duracağı ile ilgili ayarlarınızı yapabilirsiniz. Bu konuda tavsiyemiz “İlk Başlıktan Önce” olacak.
Göster: En az kaç <h> etiketinden yani alt başlıktan sonra içindekiler gösterilsin. Eğer bu değeri 4 seçerseniz ve yazınızda 3 tane başlık varsa, tablo gösterilmeyecektir.
Başlık Metni: Tablonun en üstünde yazılacak başlık.
Hiyerarşiyi Göster: Tikli kalması dahilinde <h1> <h2> vb. değerlere göre hiyerarşi oluşturulmaktadır.
Liste Elemanlarını Numaralandır: Eğer tikli kalırsa liste 1’den itibaren numaralandırılır.
Gelişmiş Ayarların Yapılması
Gelişmiş ayarlardan tablonun görünümü vb. konularda ayar yapabilirsiniz. Tabloya ana sayfayı dahil edip etmeyeceğiniz, css dosyalarını dahil edip etmeyeceğiniz gibi birçok konuya değinilmektedir. Hani <h> taglarının içindekiler alanına dahil olmasını istediğinizi de ayrıca belirtebilirsiniz.

Sonuç
WordPress İçindekiler Eklentisi olarak tanımladığımız bu eklentiyi kullanarak rahatlıkla istediklerinizi ücretsiz olarak yapabilirsiniz. Eğer tasarımınızla uyum konusunda sıkıntı yaşıyorsanız ekstra CSS ayarları ile optimize edebilir veya alternatif eklentilere yönelebilirsiniz.
SEO konusunda birçok otorite tarafından başarılı kabul edilen bu mantığı sitenizde denemenizi tavsiye ediyoruz.

https://www.dogushan.com/wordpress-sitey...eklentisi/

Bu konuyu görüntüyelen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi
Anahtar Kelimeler

Wordpress Ücretsiz "İçindekiler" Eklentisi - Table of Contents, Wordpress Ücretsiz "İçindekiler" Eklentisi - Table of Contents webmaster, Wordpress Ücretsiz "İçindekiler" Eklentisi - Table of Contents webmaster forum, Wordpress Ücretsiz "İçindekiler" Eklentisi - Table of Contents webmaster forumu, Wordpress Ücretsiz "İçindekiler" Eklentisi - Table of Contents forum webmaster, Wordpress Ücretsiz "İçindekiler" Eklentisi - Table of Contents wmfrm, Wordpress Ücretsiz "İçindekiler" Eklentisi - Table of Contents wmfrm.com

Benzer Konular...
Konu: Yazar Cevaplar:
  Wordpress Kar Efekti Eklentisi ( WP Snow ) MehmetP 0
  Wordpress Inline Related Posts Eklentisi ile "Bunu da Okuyun" Oluşturun! Noventa 0
  574 Adet Ücretsiz WordPress Responsive Temalar Pandalina 0
  Aralık ayı ücretsiz wordpress temaları Bilge Adam 0

Foruma Git:
Task