Web Sitenizden Para Kazanmak – 3 Yöntem

Kaanapaydn
Web Sitenizden Para Kazanmak – 3 Yöntem
0
2018
13-10-2017, Saat: 00:43
#1
user-avatar
Kaanapaydn
Çevrimdışı
*
Üye Grubu
  • Konular:6
  • Mesajlar:16
  • Katılım:12-10-2017
  • Rep puanı 4
  • Konum61 | Trabzon
  • Hesap Onay:Doğrulanmadı
  • SMS Onayı:Yapılmadı
[Resim: web-sitenizden-para-kazanin-300x300.png]
Web sitemizden nasıl para kazanabiliriz ? Bu konunun üzerinde duracağız, elimden geldiğince sizlere merak uyandıran bu soruyu, cevapa kavuşturacağım.
Web sitemizden para kazanabilirmiyiz ?
-Evet, kazanabiliriz.
Fakat, blogumuzu açtığımızdan 1-2 hafta, 5 gün sonra para kazanma hayalleri kurarsak, baştan hata yapmış oluruz ki, bu hataya çoğu web site sahibi düşmektedir.Web sitenizden para kazanmanın belli bir süresi yoktur. Web sitenizin içeriğine, ziyaretci sayınıza göre, web sitenizde normalden biraz daha erken para kazanma olanağınız fazla olabiliyor tabi.
Web sitenizden para kazanabileceğiniz bir çok yol ve yöntem vardır,
İlk olarak, blog açtıktan sonra, para kazanma hayalleri konusunu bi kavrayalım. Sitemizi açtık diyelim, içeriğimiz iyi, ziyaretcimiz fazla, tamam eyvallah, fakat hemen para kazanma amacımız olmasın çünkü, bu gibi hayallerin çoğu olumsuz sonuçlandığı için, sitemizde motivasyonumuzu ve enerjimizide olumsuz yönde etkiliyor.
İnternetten para kazanmamız için google adsense, satış ortaklığı, link kısaltmaları, yazarlık veya banner reklamları gibi bir çok farklı yollar vardır, bu gibi yollardan cebimize nereden baksanız bi 800-900 hatta 1000-1500 TL aralarında para gelebilir.
Adsense
Google adsenseye buradan başvurdunuz, olumlu veya olumsuz sonuç alacaksınız.Ben,web sitemi bir iki defa başvurdum ve onaylanmadı. Sanırım, biraz erken davrandım.

Eğer onaylanmazsa sonuç, mail adresinize 1 günde veya bir kaç saat içerisinde gelir, onaylanırsa bu bir haftayı veya 24 saati bulabilir diye gözlemledim.Haa bu arada tabikide bir zaman sonra onaylandı web sitem.

Mail adresinize mesaj geldikten sonra reklam kodunuzu oluşturunuz.Sitenizde reklam kodlarını, gerekli bölümlere ekleyin.
Sitenizin ziyaretci sayısı iyi ise, bu reklamlardan belli miktarda kazanç elde edebilirsiniz.

Alıntı: Adsense reklamları tık başına 0.30 TL veriyor.
Satış Ortaklığı
Satış ortaklığı nedir ?
E-ticaret sitelerinin herhangi bir ürününü gözünüze kestiriyorsunuz, ürün sahibi ile vs konuşup ortaklık çerçevesine giriyorsunuz.(Satış Ortaklığı : Ürünün reklamını kendi web sitenizde yapıyorsunuz ve, siteniz sayesinde bu ürünü alan ziyaretcilerin, ürüne verdiği paranın belli bir miktarını alıyorsunuz)

Banner Reklamları
Sağ sidebar veya sol sidebar koyduğunuz 125×125 reklam bannerlerinizi, aylık 40 veya 30 TL gibi fiyatla kiralayabilirsiniz.

Alıntı: Daha amatör siteye sahip iseniz ufak paralardan başlayın.
[Resim: web-sitenizden-para-kazanin-300x180.jpg]
Para kazanmak kolaydır fakat, sabır işidir.Bu gibi işlerde sabretmek çok önemlidir. Web sitenizden hemen her şeyi beklememeniz gerekir. Blogunuz gün geçtikce daha iyi yerlere gelecektir zaten…
Sesimizi Nasıl Duyuracağız
O konu hakkında şunları diyebilirim.Blogunuzu bir çok forumlarda sosyal ağlarda göz önünde bulundurabilirsiniz.Bu kurallara uyduğumuz sürece hakkımızdır.Forumlarda açılan konulara yorum yaparak, imza kısmına, sitenizin adresini de yazarsanız, sitenizi merak eden insanlar (benim gibi) bakabilirler.

Twitterdan da sitenizi duyurabilirsiniz fakat, twitteri genele hitap eden web siteleri kullanmalı, haber sitesi gibi mesela. Twitterda web sitesi olmayan web işleri ile ilgilenmeyen kişiler daha fazla bulunduğu için genele hitap eden web siteler daha fazla dikkat çeker diye düşünüyorum.
Blogcular için forumlar ve facebook vazgeçilmez iki bütün gibidir. Genelde bunların kullanılmasını ben daha doğru bulurum.

Webmaster'ların Gücü Adına » Herşey Web Dünyası için....
Bu konuyu görüntüyelen kullanıcı(lar): 6 Ziyaretçi
Anahtar Kelimeler

Web Sitenizden Para Kazanmak – 3 Yöntem, Web Sitenizden Para Kazanmak – 3 Yöntem webmaster, Web Sitenizden Para Kazanmak – 3 Yöntem webmaster forum, Web Sitenizden Para Kazanmak – 3 Yöntem webmaster forumu, Web Sitenizden Para Kazanmak – 3 Yöntem forum webmaster, Web Sitenizden Para Kazanmak – 3 Yöntem wmfrm, Web Sitenizden Para Kazanmak – 3 Yöntem wmfrm.com

Foruma Git:
Task