ROBOT YAZILIM

teknolojihaberleri
ROBOT YAZILIM
0
986
19-11-2017, Saat: 16:05
#1
user-avatar
teknolojihaberleri
Çevrimdışı
*
Üye Grubu
  • Konular:1
  • Mesajlar:3
  • Katılım:19-11-2017
  • Rep puanı 0
Çin'de bir robot yazılı tıp sınavından geçer not aldı
Çin'de bir robot, doktorların gerekli gördüğü yazılı tıp sınavını başarıyla tamamlayarak, yazılı bir sınavı geçen ilk makine oldu.
19 Kasım 2017 Pazar 14:01
[Resim: cinde-bir-robot-yazili-tip-sinavindan-ge...d618b4.jpg]
[url=https://gdetr.hit.gemius.pl/lshitredir/id=nA6QAgh64_rzwElX3IcvXvU57FjFmVBzdx22E89cGkD.67/fastid=dkkhyoibcjadpfgduruojyumejkj/stparam=qcmrgnpsos/roc=0/url=https://bireysel.turktelekom.com.tr/evde-internet/web/servisler/Sayfalar/Turk-Telekom-Online-Islem-Merkezi.aspx?utm_source=Yeniakit&utm_content=300x250&utm_campaign=Ek-AKN-Kasim-2017][Resim: 300x250.jpg]
Çin'in önde gelen yapay zeka yaratıcılarından olan iFlytek şirketi, robotun yazılı tıp sınavında 456 puan alarak, istenilen minimum sonuçtan 96 puan daha fazla aldığını söyledi. iFlytek sözcüsü yapay zekaya sahip robotun, otomatik olarak bir hastanın bilgilerini analiz edip ilk teşhisi koyabildiğini ve ileride doktorlara tedavi konusunda yardımcı olacağını söyledi.
Robotun başarısı Çin'in yapay zeka kullanımını sağlık, tüketim ve diğer endüstrilerde arttırma çabalarından biri olarak görülürken iFlytek şirketi genel müdürü Liu Qingfeng, "Robotu Mart 2018'de resmi olarak piyasaya süreceğiz. Robot, doktorların yerini alma amacı taşımıyor. Tam tersine, verimliliği arttırmak için insan-makine işbirliğinin ne kadar yararlı olabileceğini gösteriyor" dedi.
Yapılan açıklamaya göre ABD merkezli IBM şirketinin ürettiği ve kanser tedavilerinde kullanılması için geliştirilen Watson sistemli yapay zekadan farklı olarak iFlytek şirketi, yapay zekayı hem kanser tedavilerinde hem de genel hekimlik alanlarında kullanmayı hedefliyor. Yapay zekanın kullanımıyla ilgili açıklamada Çin'in kırsal kesiminde sağlık birimlerinin eksik olduğu ve robotların kullanımının birçok insana yardımcı olabileceği söylendi.

Çin'in yapay zeka alanında ileri gelen şirketlerinden biri olan iFlytek'in yapay zeka arayüz platformu, yedi yıldır yaklaşık 460 bin teknoloji geliştirme ekibine öncülük ediyor. Şirket Çarşamba günü, temel bilimler ve gelişen teknolojiyi birleştirmeyi hedefleyen bir araştırma birliği olan Çin Bilimler Akademisi'ne katıldı.

Alıntı: http://www.yeniakit.com.tr/haber/cinde-b...96993.html


Bu konuyu görüntüyelen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi
Anahtar Kelimeler

ROBOT YAZILIM, ROBOT YAZILIM webmaster, ROBOT YAZILIM webmaster forum, ROBOT YAZILIM webmaster forumu, ROBOT YAZILIM forum webmaster, ROBOT YAZILIM wmfrm, ROBOT YAZILIM wmfrm.com

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Giriş Yap

Hesabınız var mı? Giriş yapın.
ya da

Hesap Oluştur

Forumumuza yeni bir hesap için kaydolun.


Benzer Konular...
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  BOZKAR YAZILIM - EN UCUZ WEB TASARIM - ÖZEL YAZILIM BozkarYazılım 0 290 13-10-2019, Saat: 17:51
Son Mesaj: BozkarYazılım

Foruma Git:
Task