Background – Arka Plan Arşivi #40 Adet Background

Kaanapaydn
Background – Arka Plan Arşivi #40 Adet Background
0
2270
13-10-2017, Saat: 00:35
#1
user-avatar
Kaanapaydn
Çevrimdışı
*
Üye Grubu
  • Konular:6
  • Mesajlar:16
  • Katılım:12-10-2017
  • Rep puanı 4
  • Konum61 | Trabzon
  • Hesap Onay:Doğrulanmadı
  • SMS Onayı:Yapılmadı
[Resim: background-arsivim.png]
Merhaba değerli webmasterfm dinleyenleri, bugün sizlere kendim için toparlamış olduğum background – arka plan arşivimi paylaşacağım.Grafikerlerin işine yarayacağını düşündüğüm bu 40 adet arka plan arşivini indirmek çok kolay !
Sıkıştırılmış olarak sizlere paylaşacağım 40 adet arka plan , gerçekten işinize yarayacak. Grafikerlerin yapmış olduğu bannerlarda çoğu arka plan sade ve biçimsiz olduğunu gördüm, benim vermiş olduğum arşiv, daha doğrusu toparlamış olduğum arşiv sayesinde web sitenize yapacak olduğunuz bannerlar veya herhangi bir kuruluşa yapacak olduğunuz bannerlar daha dikkat çeker bir hal alacak.
Toparlamış olduğum arka planlar, ingilizce tabiriyle background’lar, flat ve HD kaliteli görsellerdir.
Background – Arka Plan Arşivinden Görüntüler
[Resim: 12-768x483.png]
[Resim: 40.jpg]
Webmaster FM olarak kullanmış olduğumuz flat renklere sahip background ‘lar – arka plan ‘lar sizlerin dikkatini çekeceğinden eminim.


Bu arka plan ‘ları photoshop’da kullanmanız için, daha doğrusu yeniler için, bir iki basit işlem göstereceğim ;

Background – Arka Plan Arşivi Ders #1

[Resim: Backgrounds-Arka-Plan-Arsivi-40-Adet-Flat-160x300.png]

Herhangi bir şekilin içerisine arka plan eklemek isteyenler için özet geçerek bir anlatım yapayım,

Elips, Dikdörtgen veya Kare şeklinin içerisine arka plan resmi yerleştireceğimizi düşünelim. İlk olarak yapmamız gereken şey, dikdörtgen’i çizdikten sonra ekleyecek olduğumuz arka planı açmak ve açtığımız arka planı dikdörtgenin üzerine sürüklemek. Hemen sonra, sağ kısımda bulunan katman çerçevesinden, açtığımız arka plan görselini dikdörtgenin üstüne taşıyalım. Yanda şekilde gördüğünüz gibi Katman 2, Dikdörtgen 1’in üstünde.

Ve Katman 2 ‘ye sağ tıklıyoruz yani açtığımız arka plan resmine sağ tıklıyoruz »  Kırmpa Maskesi Oluştur diyoruz ve dikdörtgen şeklimizin arka planı artık bir görsel oldu.

[Resim: Backgrounds-Arka-Plan-Arsivi-40-Adet-Flat-1.png]

Burada dikkat etmeniz gereken şey aslında arka plana ekliyecek olduğumuz görselin, şeklimizin üstünde yer almasıdır. İşlem bu kadar basit…
Birde şu şekilde kullanabilirsiniz bu arka plan – background arşivini.
Background – Arka Plan Arşivi Ders #2
Örnek olarak aşağıdaki görseli ele alalım.
[Resim: 15.jpg]

Bu tarz arka plan ‘lara #2c3e50  [Resim: Backgrounds-Arka-Plan-Arsivi-40-Adet-Flat-2.png] rengi ile hafif transparent ( şeffaf ) özelliği vererek’de kullanabilirsiniz.

Alıntı:
Flat Renk + Transparent Özellik + Arka Plan’da Bu Tarz Görsel + Üzerine Beyaz Renk İle Yazılmış Başlık Metni = Muazzam Bir Görüntü

[Resim: Backgrounds-Arka-Plan-Arsivi-40-Adet-Fla...46x300.png]

Özellikle öne çıkan görseller için bu arka plan arşivini kullanacak olanlar. Ayrıca #201e1e [Resim: Backgrounds-Arka-Plan-Arsivi-40-Adet-Flat-3.png] flat renk kodunu da kullanabilirsiniz. Karar sizin …

Herhangi bir görsele, şekile opaklık vermeyi bilmeyenler, yukarıdaki resim işinizi görecektir…
[Resim: Backgrounds-Arka-Plan-Arsivi-40-Adet-Flat-5-768x432.png]


Webmaster'ların Gücü Adına » Herşey Web Dünyası için....
Bu konuyu görüntüyelen kullanıcı(lar): 4 Ziyaretçi
Anahtar Kelimeler

Background – Arka Plan Arşivi #40 Adet Background, Background – Arka Plan Arşivi #40 Adet Background webmaster, Background – Arka Plan Arşivi #40 Adet Background webmaster forum, Background – Arka Plan Arşivi #40 Adet Background webmaster forumu, Background – Arka Plan Arşivi #40 Adet Background forum webmaster, Background – Arka Plan Arşivi #40 Adet Background wmfrm, Background – Arka Plan Arşivi #40 Adet Background wmfrm.com

Foruma Git:
Task