Decred Coin Nedir

fiber00
Decred Coin Nedir
0
509
22-05-2018, Saat: 10:06
#1
user-avatar
fiber00
Çevrimdışı
*
Üye Grubu
  • Konular:7
  • Mesajlar:7
  • Katılım:14-05-2018
  • Rep puanı 0
  • Konum2 | Adıyaman
  • Hesap Onay:Doğrulanmadı
  • SMS Onayı:Yapılmadı
Decred coin, sürdürülebilir finans, kalkınma ve topluluk girdileri üzerine yoğunlaşan temel olarak Bitcoine benzeyen bir kriptolu para birimidir. Decred, güvenilir ve sağlam bir sisteme sahip olmak ve madenciler arasında gerekli olan dengeyi sağlamak için, hibrit bir konsensüs sistemini kullanmaktadır.

Decred cüzdan uygulaması son derece kolay bir kullanıma sahiptir. Bu nedenle kullanıcılar arasında çok rahat bir şekilde para transferine olanak sağlamaktadır. Kullanıcılar pahalı madencilik donanımlarına herhangi bir ihtiyaç duymadan bu platformda yerlerini alabilirler. Windows, Macos ve Linux sisteminde rahat bir şekilde kullanılabilen bir özelliğe sahiptir. Bu nedenle de kullanıcıların oldukça ilgisini çekerken, bu olana olan ilgi artmaya devam etmektedir.

[Resim: vjkP1p.jpg]

Projenin Arkasında Kimler Var
Decred, oldukça büyük bir ekibe sahip olan platformlardan biri olarak kabul ediliyor. Bunlar arasında 12 geliştirici yer alırken, 5 tasarımcıda ekibe eşlik ediyor. Projeyi ortaya çıkaran yani hayata geçiren kişi ise Jake Yocom Piatt olarak biliniyor. Bunun yanında Bitcoin konusunda oldukça hünerli olan bir ekipte, bu projede Piatt’a yardımcı olarak görev aldı.

Decred Coin Değeri
Decred coin piyasa değeri, konu hakkında en çok merak edilen soruların başında geliyor. Şu anda kurucu firmanın toplam piyasa değerinin 728.068.103 dolar olduğunu belirtmek gerekir. Günlük işlem hacmine baktığımızda ise, karşımıza 4.915.140 ABD doların çıktığını görüyoruz. Toplam olarak 7.012.670 paranın, 6.592.670’inin dolaşımda olduğu bilinen şeyler arasında bulunuyor. Mutlak jeton oranı ise 21 milyon olarak sınırlandırılmış durumda. Yani sayısal değerleri oldukça canlı olan bu piyasa, pek çok yönden cazip bir grafik çiziyor.

Decred Coin Etkileşim Yolları
Decred Coin cüzdanı üzerinden, kullanıcılar para gönderip almaya başlayabilir. Bunun yanında pos madenciliğine katılmak için kullanılan bir araç konumundadır. Bu alanda Proof of Work madenciliği, sanal paraların üretilmesini sağlayan bir etkileşme aracıdır. Ayrıca ağda yapılan işlemleri doğrulayabilmek için kullanılan bir etkileşim aracı olarak bilinir.
İnternet hesap cüzdanı, decred coin için harekete geçmenin ilk adımını oluşturur. Öte yandan bu konuya yeni başlayan kişilerede ilk olarak önerilen yöntemlerden biri olarak ön plana çıkar. Decred coin kullanıcıları, bilgisayarlarına herhangi bir program indirmeden wallet sistemlerine çok rahat bir şekilde ulaşabilir. Sistemin internet adresi ise, bu konuda kullanıcıların zahmetsiz bir şekilde hareket etmesine olanak sağlamaktadır. Yani her kriptolu para biriminde olduğu gibi, Decred Coin para biriminde de hiçbir aşamada kafa karışıklığı yaşamadan ilgili tüm işlemler tamamlanabilir.

Decred Coin Nasıl Satın Alınır
İnternette bulunan sanal borsa piyasaları üzerinden, kriptolu para birimleri alınıp satılabilir. Şu anda Decred Coin alış ve satış işlemleri Türkiye’de yapılamamaktadır. Ancak bu durumda kullanıcılar farklı yollar üzerinden ilgili para birimine ulaşmayı başarabilirler. Tabi bunun için Decred coin yatırımcısının takip etmesi ve uygulaması gereken bazı adımlar bulunmaktadır.

İlk olarak kripto borsa sitelerinden birinde hesap açarak, burada Bitcoin gibi ünlü para birimleri alınmalıdır. Daha sonra alınmış olan bu Bitcoinler, Decred coin satılan bir borsa sitesine transfer yoluyla birlikte alınabilir. Ve burada Decred coin satın alma işlemi kısa sürede sonuçlanır. Ülkemizde pek fazla popüler olmayan ve şu anda yatırımcı sayısı daha kısıtlı olan kriptolu para birimlerini alma işlemini yine bu yol üzerinden yapabilirsiniz.

Decred Madenciliği
Decred madenciliği, bu alanda yatırım yapmayı düşünen kişilerin ilk aklına gelen konulardan biri oluyor. Bu piyasadaki işlemlerin Pow algoritmasıyla birlikte başladığını ve bloklar şeklinde ayrıldığını belirtmek gerekiyor. Daha sonra madenciler bu blokları onaylarken, Decred ağıda bu şekilde birleşmiş olur. Decred kullanıcıları, kendi işletim sistemini var oldukları ağ üzerinde paylaşarak madenciliği başlatabilirler. Ve buna karşılık olarak alanda bazı ödüller elde edebilirler. İş paylaşımı yapan ve ödüllendirilen kişiler için, bir havuzun oluşturulması söz konusu olur. Oluşturulan bu havuzlar oldukça verimli ve kullanışlı bir özelliğe sahiptir. Bu havuzlarda bulunmak, küçük çaplı madencilerin iyi bir çalışma düzeninde bulunabilmesi için oldukça iyi bir karar olacaktır.

Decred Yenilikleri
Decred’i diğerlerinden daha farklı ve özel bir hale getiren bazı ayrıntılarda vardır. Özellikle kullanıcıların daha eşit miktarlardaki etkide bulunması, Decredin ilk amaçlarından biridir. Bunun yanında düzenli olarak üyeler, daha iyi bir sistemde yer alabilmesi için teşvik edilmektedir. Yani herhangi bir kullanıcı tarafından ortaya çıkarılan bir fikir, eğer topluluk tarafından olumlu olarak bulunursa, bu fikir hayata geçirilebilir. Bunun yanında oldukça yenilikçi bir sisteme sahip olması ve kurulduğu günden bu yana daima kullanıcı odaklı olarak çalışmasıda, bu sektörün bir adım öne çıkmasına olanak sağlıyor.

Makale kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Kaynak: http://www.btcfrm.com/diger-coinler/2509...nedir.html

Bu konuyu görüntüyelen kullanıcı(lar): 2 Ziyaretçi
Anahtar Kelimeler

Decred Coin Nedir, Decred Coin Nedir webmaster, Decred Coin Nedir webmaster forum, Decred Coin Nedir webmaster forumu, Decred Coin Nedir forum webmaster, Decred Coin Nedir wmfrm, Decred Coin Nedir wmfrm.com

Benzer Konular...
Konu: Yazar Cevaplar:
  Rchain Coin Nedir fiber00 0
  Dogethereum Coin Nedir fiber00 0

Foruma Git:
Task