Tüp Bebek Tutma Belirtileri

Kalavun54
Tüp Bebek Tutma Belirtileri
0
1
12-04-2021, Saat: 10:56
#1
user-avatar
Kalavun54
Çevrimdışı
*
Üye Grubu
  • Konular:129
  • Mesajlar:129
  • Katılım:20-02-2021
  • Rep puanı 0
  • Konum54 | Sakarya
  • Hesap Onay:Doğrulandı
  • SMS Onayı:Yapıldı
Anne baba olma hayaline tüp bebek tedavisi ile ulaşan birçok çift var. Bu tedaviye yeni başlayacak birçok çiftte bulunmakta. Bu tedaviye yeni başlayacak çiftlerin kafasından birçok soru işareti oluşur. Bu soru işaretleri en çok tüp bebek tedavisinin nasıl yapılacağına ilişkin bir soru olur. Bu sorunun cevabını tedaviye görmek için seçtiğiniz zaman ilk görüşme esnasında doktor detaylıca anlatacaktır. Fakat bu zaman beklemek istemeyenler için detaylarıyla tüp bebek tedavisinin nasıl yapılacağını açıkladık.
 
Tüp Bebek Tedavisinde İlk Adım
Tüp bebek tedavisinde ilk adım doktorunuzun sizden istediği testleri yaptırmaktır. Doktorunuz sizin ve eşinizin üreme hücrelerinin durumunu inceler. Yani kadında yumurtalıklar ve rahim erkekte ise sperm kalitesine bakılır.
 
Tüp Bebek Tedavisinde İkinci Adım
Doktor test sonuçlarından sonra kadına yumurta hücrelerinin sayısını artırmak için hormon iğneleri ile yumurtalıklara sinyal gönderilir. Bu iğneyi kişi evde kendisi yapar. Doktor size hangi günlerde ve nasıl yapacağınızı belirtir. Bunu doktorunuz demezse bile doktor hemşireyi size yönlendirir. Yani her detayına kadar size bu iğnenin nasıl yapılacağı anlatılır. Bu iğne sayesinde yumurtalıklar hormonlar ile uyarılır. Bu uyarma sonucu yumurtalıkların gelişimi gözlenir. Bu sürede doktorunuz size hangi tarihler arasında geleceğinizi belirtir bu tarihler arasında doktorla görüşmeye gidilir.
 
Tüp Bebek Tedavisi Üçüncü Adım
Olgunlaşması gözlenen yumurtalıklar en olgunlaştığı zaman anestezi altında ameliyathane ortamında doktor tarafından alınır. Aynı gün erkekten sperm hücresi alınır. Bu alınan iki üreme hücresi laboratuvar ortamında uzmanlar tarafından döllendirilir. Bu döllendirme ile embriyo oluşturulur. Ayrıca bu aşamada gerekli bir durum olursa preimplantasyon gen tanı işlemi uygulanır.
 
Tüp Bebek Tedavisinde Dördüncü Aşama
 
Bu aşamada embriyo gelişimi incelenir. Embriyonun anne rahmine transfer edilmesi için embriyonun gelişmesi beklenir.
 
Tüp Bebek Tedavisinde Beşinci Aşama
Gelişmesi beklenen embriyolardan en kaliteli olan embriyo anne rahmine yerleştirilir. Ardından anne yarım saat sonra hastaneden taburcu edilir.
 
Tüp Bebek Tedavisi Altıncı Aşama
Son aşamadır. Çiftlerin olumlu sonuç beklediği aşamadır. Gebelik testi yapılır. Embriyo başarı ile anne rahmine tutunmuş ise gebelik başlamış yani oluşmuş olur.
 
https://tupbebektedavisi.net/tup-bebek-t...-nelerdir/

Bu konuyu görüntüyelen kullanıcı(lar): 2 Ziyaretçi
Anahtar Kelimeler

Tüp Bebek Tutma Belirtileri, Tüp Bebek Tutma Belirtileri webmaster, Tüp Bebek Tutma Belirtileri webmaster forum, Tüp Bebek Tutma Belirtileri webmaster forumu, Tüp Bebek Tutma Belirtileri forum webmaster, Tüp Bebek Tutma Belirtileri wmfrm, Tüp Bebek Tutma Belirtileri wmfrm.com

Foruma Git:
Task