Organik Üzüm Sirkesi

kimbuadam
Organik Üzüm Sirkesi
0
1
10-05-2022, Saat: 11:52
#1
user-avatar
kimbuadam
Çevrimdışı
*
Üye Grubu
  • Konular:68
  • Mesajlar:68
  • Katılım:10-03-2022
  • Rep puanı 0
  • Konum19 | Çorum
  • Hesap Onay:Doğrulanmadı
  • SMS Onayı:Yapılmadı
Organik Üzüm Sirkesi
          Sirke denince akla ilk gelen şüphesiz üzüm sirkesidir. Üzüm sirkesinin faydaları saymakla bitmez ancak kullandığımız sirke gerçekten sirke mi? İşte burada dikkatli olmamız gereken birkaç nokta var. Marketlerde pazarlarda satılan sirkeler maalesef katkı maddeleri içermektedir. Bu katkı maddelerinden kurtulmak için sirkemizi ya kendimiz yapmalı ya da organik etiketi olan organik üzüm sirkesi satın almalıyız. Ayni şekilde elma sirkesi alırken de aldığımız sirkenin organik elma sirkesi olmasına özen göstermeliyiz.
Mutfağımızda Sirkenin Yeri
         Organik üzüm sirkesinin tercih edilme sebeplerinden en önemlisi şüphesiz turşu ve salamuralardır. Yazın mis kokulu taze sebzeleri sirkeli ve tuzlu suda bekleterek yiyebileceğimiz şahane turşular elde edebiliriz. Ayrıca sirke ile sebze ve meyveleri yıkarken de bakteri öldürücü özelliğinden yararlanırız. Mutfağımızın her alanında kendine yer edinen sirke aynı zamanda doğal bir antioksidan kaynağıdır.Organik üzüm sirkesi içerinde az miktar da olsa resveratrol barındırır ve faydası iki katına çıkar. Resveratrol üzüm çekirdeğinden elde edilen bir besindir ve cilt koruyucu- hücre yenileyici özellikleriyle bilinir.
          Kısaca mutfağımıza soktuğumuz üzüm sirkesi ile fayda üstüne fayda sağlamış oluyoruz. Günlük bir iki kaşığı geçmeyecek şekilde salatalarımıza veya yemeklerimize sirke eklemek bizi hem erken yaşlanmaktan koruyacaktır hem de sağlıklı bakteriler sayesinde sindirim sistemimizin rahat çalışmasına yardımcı olacaktır. Sağlığımız için mutfaklarımızdan , evlerimizden sirkeyi eksik etmeyelim.

Bu konuyu görüntüyelen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi
Anahtar Kelimeler

Organik Üzüm Sirkesi, Organik Üzüm Sirkesi webmaster, Organik Üzüm Sirkesi webmaster forum, Organik Üzüm Sirkesi webmaster forumu, Organik Üzüm Sirkesi forum webmaster, Organik Üzüm Sirkesi wmfrm, Organik Üzüm Sirkesi wmfrm.com

Foruma Git:
Task