Mesleki Yeterlilik Belgesi

benaykt
Mesleki Yeterlilik Belgesi
0
1
13-10-2021, Saat: 14:03
#1
user-avatar
benaykt
Çevrimiçi
*
Üye Grubu
  • Konular:17
  • Mesajlar:17
  • Katılım:01-10-2021
  • Rep puanı 0
  • Konum34 | İstanbul Avrupa
  • Hesap Onay:Doğrulanmadı
  • SMS Onayı:Yapılmadı
Site Adı: Kariyer Belgelendirme
Site Adresi: Kariyerbelgelendirme.net
Site Konusu: Belgelendirme Kuruluşu -Emlak MYB Kuruluşu
Açıklama;

Mesleki yeterlilik belgesi nedir nasıl alınır? Bazı tehlikeli meslek dalları ve işler, sizlerden mesleki yeterlilik belgesi talep eder. Mesleki Yeterlilik Kurumları tarafından yetki verilen belgelendirme kuruluşları bulunmaktadır. Kalite güvencesi sağlanan bir sistem aracılığıyla güvenilir, adil ve tarafsız yapılan değerlendirmeler sonuçlarında kişilere verilmektedir. Mesleki Yeterlilik Belgesine sahip olan yurttaşlar, nereden ve nasıl alınacağını araştırma yapmaktadır. Kariyer Belgelendirme sitesinde bu konu da yardım edici bilgileri edinebilirsiniz.

Mesleki Yeterlilik Belgesi Nedir?

MYK tarafından yetki verilen belgelendirme kuruluşları, yetki kapsamlında yer alan ulusal yeterliliklerde tanımlanan esaslara göre yürütülmüş olan ölçme değerlendirme çalışmaları neticesinde başarılı olan kişiler için düzenlenmiş ve fertlerin söz konusu ulusal yeterlilikte belirtilen öğrenme kazanımları (beceri yetkinlik ve bilgi) sahip olduklarını gösteren belgelerdir.

MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi Nasıl Alınır?

Bireyler MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi alabilmesi için belge almak istenen meslek gruplarına ait ulusal yeterliliğin olması ve Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından ulusal yeterlilikte belgelendirme ve sınavlar yapmak üzere yetki verilen belgelendirme kuruluşunun bulunması gerekir. Adaylar, belge almak için istedikleri ulusal yeterliliklerde yetki verilen belgelendirme kuruluşlarını MYK web sitesi üzerinden yetkilendirilmiş belgelendirme kuruluşları arama modülünden arama yaparak öğrenebilirler.

Belgelendirme ve sınav sürecinin tamamı yetki verilen belgelendirme kuruluşlarınca yürütülmektedir. Kişiler sınav müracaatsunda belge almak istedikleri ulusal yeterliliklerde yetki verilen belgelendirme kuruluşlarına müracaat yapması gerekir. Ulusal yeterliliklere göre sürdürülen performans ve teorik dayalı sınavlarda başarılı olan kişiler MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi alır.

Kariyer Belgelendirme ile MYB sorgulama ve sınavlar hakkında daha detaylı bilgiler edinebilir. Bunun için kariyerbelgelendirme.net linkine göz atabilirler.

http://kariyerbelgelendirme.net/kariyer/emlak-mesleki-yeterlilik-belgesi/

Bu konuyu görüntüyelen kullanıcı(lar): 3 Ziyaretçi
Anahtar Kelimeler

Mesleki Yeterlilik Belgesi, Mesleki Yeterlilik Belgesi webmaster, Mesleki Yeterlilik Belgesi webmaster forum, Mesleki Yeterlilik Belgesi webmaster forumu, Mesleki Yeterlilik Belgesi forum webmaster, Mesleki Yeterlilik Belgesi wmfrm, Mesleki Yeterlilik Belgesi wmfrm.com

Benzer Konular...
Konu: Yazar Cevaplar:
  Mesleki yeterlilik belgesi Kalavun54 0

Foruma Git:
Task