Marka Tescil Patent

benaykt
Marka Tescil Patent
0
1
15-10-2021, Saat: 13:13
#1
user-avatar
benaykt
Çevrimdışı
*
Üye Grubu
  • Konular:68
  • Mesajlar:68
  • Katılım:01-10-2021
  • Rep puanı 0
  • Konum34 | İstanbul Avrupa
  • Hesap Onay:Doğrulanmadı
  • SMS Onayı:Yapılmadı
Site Adı: Efor Patent
Site Adresi: Eforpatent.com.tr
Site Konusu: Marka tescil patent

Patent tescil başvurusu nasıl yapılır? Bu konular Patent, bir icat veya buluşun tüm yetkilerini bireye veya şirkete ait olmasını resmiyete dökülen koruma belgesidir. Bir buluş veya ürünün patenti alındıktan sonra satış, üretim ve pazarlama gibi tüm hukuki ve ticari hakları belirli bir zaman ile tarafınıza geçmiş olur.

Patenti alınan bir ürünün satma, lisanslama veya miras şeklinde aktarma hakkı bulunmaktadır. Patent Türk Patent Kurumu tarafınca verilen ve yeni icatların ortaya çıkabilmesini teşvik etmek, çalışmaları güvence altına alabilmesi amacı ile yapılan bir düzenlemedir.

[Resim: logo_dark.svg]

Patent Nasıl Alınır?

Patent almak isteyen firmalar veya bireyler Türk Patent ve Marka Kurumu’na doğrudan başvuru veya kurum yetkilileri tarafından yapılması gerekir. Patent başvurusu nasıl yapılır denildiği zaman istenilen tüm belgelerin eksiksiz bir şekilde iletilmesi ve buluşa dair tüm detayların verilmesi gerekir.

Patent Tescil Başvurusu İçin Gerekenler

Patent başvurusu için buluşun tüm detayları açıklanması gerekir. Tarifname ismi verilen dosya eksiksiz bir şekilde hazırlanarak Türk Patent Kurumu’na iletilmesi gerekir. Başvurunun durumu için buluşun detayları verilir, tutarlı, dolu ve eksiksiz bir anlatımın olması, başvuru yapıldığında tüm prosedürlere uyulması başvurunun olumlu sonuçlanması adına önemlidir.

Patent Başvuru Süreci Nasıl İşler?

Patent başvurusu yapıldıktan sonra Türk Patent Kurumu başvurusunun inceleme ve onay süreci başlar. Türk Patent Kurumu başvuruları incelemeye alır. Şartlar uygunluk ile ilgili kurumlar tarafından incelenmektedir. Rapor düzenlenerek yayınlanır. Başvuru onay alırsa patent alınır.

Efor Patent firması patent başvurularından sorgulamaya kadar her türlü hizmeti vermektedir. Daha fazla bilgi için eforpatent.com.tr sitesine göz atabilirsiniz. Marka tescil, patent tescil konularında sizlere en iyi şekilde yardımcı olacaklardır.
Bu konuyu görüntüyelen kullanıcı(lar): 4 Ziyaretçi
Anahtar Kelimeler

Marka Tescil Patent, Marka Tescil Patent webmaster, Marka Tescil Patent webmaster forum, Marka Tescil Patent webmaster forumu, Marka Tescil Patent forum webmaster, Marka Tescil Patent wmfrm, Marka Tescil Patent wmfrm.com

Benzer Konular...
Konu: Yazar Cevaplar:
  Marka Patent ve Tescil Danışmanlığı Kalavun54 0

Foruma Git:
Task