Makyaj Nasıl Ortaya Çıktı?

HasanAli
Makyaj Nasıl Ortaya Çıktı?
0
1
Dün, Saat: 02:13
#1
user-avatar
HasanAli
Çevrimdışı
*
Üye Grubu
  • Konular:223
  • Mesajlar:223
  • Katılım:21-02-2022
  • Rep puanı 0
  • Konum5 | Amasya
  • Hesap Onay:Doğrulanmadı
  • SMS Onayı:Yapılmadı
Eski zamanlarda Asyalı kadınların kocalarına güzel görünmek ve bazı kültürel adetlerin şart koştuğu görevlerini yerine getirmek için kozmetik ve makyajı ilk kullananlar oldukları düşünülüyor. Zaman ilerledikçe kadınların güzelliğe bakış açıları değiştikçe, farklı şekillerde gelişen makyaj zamanımızda oldukça fazla insana ilham olmakta, güzel görünmenin, özellik güzel hissetmenin verdiği güven duygusu ile birlikte oldukça renkli bir ihtiyaç ve hobi haline geldi. Göz makyajı, cilt bakımı, rujlar, aydınlatıcılar, fondötenler... Makyaj günümüzde oldukça popüler! Rengarenk sanatsal bir dünyaya evrilen Makyaj ve kozmetik dünyası, kendi sektöründe oldukça rekabet ve talep bulmakta.

Büyük ve ünlü kozmetik firmalarının ürettiği, hem doğal hem de oldukça rağbet gören milyonlarca üründen oluşan kozmetik dünyası, işini sanata dönüştüren makyaj uzmanlar (makeup artist) tarafından güzelliğe olan bakış açımızı değiştirmekte.

Makyaj Nasıl Yapılır ?
Temiz ve nemlendirilmiş bir yüz ile başlamak en idealidir. Cildin makyaj tutacak ve koruyacak halde makyaja başlanması tavsiye edilmektedir. Öncelik zaman ve mekan, makyajınızı gündüz mü, gece için mi yapacaksınız ? Bir iş toplantısı, günlük veya cemiyet için hazırlık yapıyor olabilirsiniz. Ve seçeceğiniz kıyafetlerin renklerini önceden biliyor olmanız faydalı olacaktır, bu renk uyumuna göre bir makyaj planlayabilirsiniz. Elbette her renge uygun makyaj modelleri de mevcut. Örneğin bir iş toplantısına gidecekseniz, düğün ve benzeri bir etkinlik için yapacağınız makyaj uygun olmayacaktır.

Bu konuyu görüntüyelen kullanıcı(lar): 4 Ziyaretçi
Anahtar Kelimeler

Makyaj Nasıl Ortaya Çıktı?, Makyaj Nasıl Ortaya Çıktı? webmaster, Makyaj Nasıl Ortaya Çıktı? webmaster forum, Makyaj Nasıl Ortaya Çıktı? webmaster forumu, Makyaj Nasıl Ortaya Çıktı? forum webmaster, Makyaj Nasıl Ortaya Çıktı? wmfrm, Makyaj Nasıl Ortaya Çıktı? wmfrm.com

Foruma Git:
Task