Köy Haberleri Oku

benaykt
Köy Haberleri Oku
0
1
12-10-2022, Saat: 22:04
#1
user-avatar
benaykt
Çevrimdışı
*
Üye Grubu
  • Konular:226
  • Mesajlar:226
  • Katılım:01-10-2021
  • Rep puanı 0
  • Konum34 | İstanbul Avrupa
  • Hesap Onay:Doğrulanmadı
  • SMS Onayı:Yapılmadı
Site Adı: Koydenhaber.com
Site Konusu: Köy haberleri okuma sitesi
Açıklama;

Tarım haberleri okuma sitesi arıyorsanız hoş geldiniz. Tarım ve Orman bakanlığının açıklamış olduğu metine göre çiftlere müjde içermektedir. Bakanlık tarım politikasında TMO’ndun buğday ve arpa alım süresinin uzatıldığını açıkladı. Tarım ve Orman bakanlığının açıkladığı metine göre buğday ve arpa alımın 15 ilde alımın olacağı ve daha sonra alım sürelerinin uzatıldığını açıklayarak; Açıklanan illerde sadece çiftçi kayıt sistemi ’ne kayıtlı olan kişilerin ve arpa ve buğday üretimi yapan, ürettikleri ürünlerini Toprak Mahsulleri Ofisi’ne satan ve bu satışlarını alım satım belgesi ile belgelendiren üretici çiftçilerimize, buğdayın kilogram başına 1 lira, arpa nın kilogram başına ise 50 kuruş primi ödemesi yapılacağını açıkladı.

[Resim: 387FA959-13CE-452E-9B05-1304F62D976A.fw....0705094347]

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre TMO'ya ürün satmayanlar bu destekten faydalanamayacaktır, açıklamasına yer verilmiştir.

Tarım Haberleri Okuma Sitesi

Tarım haberleri okuma sitesi, köy haberleri kategorisinde yer alan koydenhaber.com dur. Sitede, köy haberleri, tarım haberleri okuyabilirsiniz. Site, belirli periyotlar halinde güncellenmektedir. Dilediğiniz her zaman sizler de bu siteye giriş yaparak pek çok bilgi edinebilirsiniz.

Toprak Mahsulleri Ofisi

Tarım haberlerini ile Toprak Mahsulleri Ofisi’nin bu yıl ilk kez buğday ve arpa için uyguladığı alım primi ödemesine ilişkin kararda değişiklik yapılarak 15 il ve ilçelerde destekten yararlanacak olan çiftlerin desteklemesi 21 Eylül 2022 tarihine kadar uzatılmıştır. Değişikliğin ise resmi olarak yayımlandığı bildirdi.

Yapılan değişiklikle buğdayda kilo başına 1 lira, arpada 50 kuruş olan alım primi desteğinden yararlanan iller ise şu şekilde sıralanmıştır. Ağrı, Ardahan, Bayburt, Bitlis, Bolu, Çankırı, Erzincan, Erzurum, Gümüşhane, Kars, Kayseri, Muş, Sivas, Yozgat ve Van’ın belirlenen ilçelerinde 21 Eylül 2022’ye kadar uzatıldığını diğer il ve ilçelerde alım priminden yararlanma süresi 6 Haziran – 1 Eylül 2022 olarak belirlendiği köy haberleri ile ilgili bilgi araştırdığınızda bu konuda internetten kolaylıkla birçok detaya ulaşabilirsiniz. Köy haberleri size tarım ile ilgili birçok detaya kolayca ulaşmanızı imkân sağlamaktadır.

Ödemeler İçin İzlenecek Yol

Çiftçilerin biçmiş olduğu buğday ve arpayı Toprak Mahsulleri Ofisi’ne veren çiftçilerin 30 Eylül 2022 tarihine olan alım satım belgeleriyle Çiftçi Kayıt Sistemine kayıtlı oldukları il/ilçe müdürlüğüne evrakları ile beraber sunulması gereklidir. Tarım ve Orman Bakanlığı il/ ilçe müdürlüğü tarafından düzenlenerek askıya çıkarılan ödeme icmalleri, gerekli kontrollerin yapılması için çiftçi kayıt sisteminde kaydının bulunduğu yerleşim alanı içindeki TMO başmüdürlüğüne gönderilerek yapılacak olan kontroller sonrasında ödeme işlemlerinin başlayacağı duyuruldu. Gerekli evraklarını köy haberleri İnternet sayfasından detaylı bir şekilde ulaşabilirsiniz. Koydenhaber.com sitesinden gerekli bilgileri alabilirsiniz.

https://www.koydenhaber.com/

Bu konuyu görüntüyelen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi
Anahtar Kelimeler

Köy Haberleri Oku, Köy Haberleri Oku webmaster, Köy Haberleri Oku webmaster forum, Köy Haberleri Oku webmaster forumu, Köy Haberleri Oku forum webmaster, Köy Haberleri Oku wmfrm, Köy Haberleri Oku wmfrm.com

Foruma Git:
Task