İzmir, İstanbul'da Rfid teknolojisinin Yeri
seoabisi
İzmir, İstanbul'da Rfid teknolojisinin Yeri
0
106
 • 0 Oy - 0 Ortalama
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar):1 Ziyaretçi
Şuan Çevrimdışı!
Şuan Çevrimdışı!
seoabisi Yeni Üye
*

 • Konum: 18 | Çankırı
 • Rep puanı 0
 • Konular106
 • Mesajlar106
 • SMS Onayı:Yapılmadı
 • Hesap Onayı:Doğrulanmadı
Rfid teknolojisinin tüm dünyada gelişmesi ile birlikte Türkiyede de kendisine kullanım alanı bulmuştur. İstanbul başta olmak üzere Ankara, Bursa ve İzmir ‘de rfid etiketlerin kullanılmaya başlaması ile zaman ve maliyet açısından kullanım kolaylığı sağlamıştır.
Rfid teknolojisi kullanım alanları
- Hızlı Geçiş Sistemlerinde,
- Tekstil sektöründe,
- Takı takip sisteminde,
- Hastanelerde hasta takibinde,
- Hayvanların takibinde,
- Havaalanlarında bagaj takibinde,
- Otomotiv sektöründe
- Otopark sistemlerinde,
- Personel giriş ve çıkışlarında,
- Varlık takibinde,
- Depo yönetim sisteminde,
- Kütüphanede kitap takibinde,
- Lojistik sektöründe,
- İlaç takibinde,
- Toplu taşıma sistemlerinde kullanılmaktadır.
 
HGS sisteminde RFID Kullanımı
 
RFID teknolojisinin Türkiye’de kullanıma başlaması ile birlikte otoyollarda yer alan HGS sistemlerinde de yer almıştır. RFID İstanbul’daki köprü geçiş sistemlerinde araçların durmaksızın geçiş işlemini gerçekleştirmektedir. RFID İzmir’de ise otobanlarda yer alan HGS gişelerin de araçların hızlı bir biçimde zaman kaybetmeden geçmesine olanak sağlamaktadır. Araçların camlarında bulunan etiketler sayesinde bu işlem gerçekleşir.
Havaalanlarında RFID kullanımı
Havaalanlarında rfid okuyucu ve rfid etiketler sayesinde yolcuların zaman sorun yaşamadan işlemlerini gerçekleştirmeye yardımcı olmaktadır. RFID İstanbul’da ve İzmir başta olmak üzere pek çok ilde kullanılmaya başlanmıştır. Yolcular rfid teknolojisinin gelişmesiyle işlemlerini kolay ve hızlı bir biçimde yapabilmektedir.
 
Toplu Taşımada RFID kullanımı
 
Toplu taşımada rfid okuyucular yerleştirilerek yolcuların temassız kartlar vasıtasıyla geçiş işlemini gerçekleştirmektedir. Rfid İzmirde, otobüs, metro, tramvay, vapur gibi toplu taşıma sistemlerinde kendisine kullanım alanları bulmuştur.
 
Mağaza Yönetiminde RFID Kullanımı
 
Mağazada yönetiminde müşterilerin soyunma kabinlerinde birkaç ürünün değiştirmek yerine rfid akıllı aynalar vasıtasıyla müşterilerin seçmiş olduğu ürünleri, en çok beğendiği kumaşları ve renkleri ayrıca hangi ürünleri almaya karar vermesini bu sayede bilgi sunar.
Otomotiv sektöründe RFID kullanımı
Hızlı gelişen rfid teknolojisi otomotiv sektöründe de kullanılmaktadır. Üretilen araçların takibi, kontrolü, ekipman ve personel takibi için rfid teknolojisi büyük kolaylık sağlamıştır. Rfid İzmir, İstanbul, Ankara gibi büyükşehirlerdeki otomotiv sektöründe de kullanılmaya başlamasıyla birlikte müşteri ve işletmeler açısından öneme sahiplerdir.

Backlink paketleri, SEO paketleri, web sitenizi arama motorlarında hakettiği noktaya çıkarmak istiyorsanız bize ulaşın


Anahtar Kelimeler

İzmir, İstanbul'da Rfid teknolojisinin Yeri, İzmir, İstanbul'da Rfid teknolojisinin Yeri indir, İzmir, İstanbul'da Rfid teknolojisinin Yeri Videosu, İzmir, İstanbul'da Rfid teknolojisinin Yeri online izle, İzmir, İstanbul'da Rfid teknolojisinin Yeri Bedava indir, İzmir, İstanbul'da Rfid teknolojisinin Yeri Yükle, İzmir, İstanbul'da Rfid teknolojisinin Yeri Hakkında, İzmir, İstanbul'da Rfid teknolojisinin Yeri nedir, İzmir, İstanbul'da Rfid teknolojisinin Yeri Free indir, İzmir, İstanbul'da Rfid teknolojisinin Yeri oyunu, İzmir, İstanbul'da Rfid teknolojisinin Yeri download, İzmir, İstanbul'da Rfid teknolojisinin Yeri webmaster, İzmir, İstanbul'da Rfid teknolojisinin Yeri webmaster forum, İzmir, İstanbul'da Rfid teknolojisinin Yeri wmfrm


Foruma Git: