Güvercinler Sık Hasta Olur Mu?
herseyden
Güvercinler Sık Hasta Olur Mu?
0
43
 • 0 Oy - 0 Ortalama
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar):1 Ziyaretçi
Şuan Çevrimdışı!
Şuan Çevrimdışı!
herseyden Yeni Üye
*

 • Konum: 5 | Amasya
 • Rep puanı 0
 • Konular211
 • Mesajlar211
 • SMS Onayı:Yapılmadı
 • Hesap Onayı:Doğrulanmadı
[Resim: pexels-photo-2446695.jpeg?auto=compress&...=650&w=940]
Ülkemizde güvercin yetiştiriciliği yapan pek çok kişi bulunmaktadır. Bu sebeple yetiştirme yöntemlerini ve dikkat edilmesi gerekenleri bilmek gerekmektedir. Yalnızca yem vermek ile bakımını sağlamak mümkün olmadığı gibi güvercinleri izleyerek, sağlık kontrollerini de yapmak önemlidir. Birçok insan tarafından bakımının yapılması da güvercinlere olan merakın artmasına sebep olmaktadır. Özellikle de son derece narin olunması gereken bu hayvanların hastalıklarını bilmek gerekmektedir. Yaklaşık olan 15 yıl kadar ömürleri olan güvercin cinsleri sağlıklı bir şekilde ömürlerini tamamlayabilmesi için, bizlerin yakalanabileceği hastalıklara ve tedavilerine hakim olmamız önemlidir. Bizler de sizler için bu yazımızda güvercinlerde görülen hastalıkları ve güvercin hastalık tedavisini anlattık.


Güvercinlerde Görülen Hastalıklar
 1. Streptococcosis: Güvercinlerin kanatlarında ve ayak bölgelerinde görülen iltihaplanma ve buna bağlı olarak oluşan yaralardır.
 2. Pasteurelosis: Oldukça dikkat edilmesi gereken bu hastalık güvercinlerde kendini ishal, ateş iştahsızlık ile göstermektedir. Hızlı bir şekilde ilerlediği için hemen tedaviye başlanması gerekmektedir.
 3. Tuberculosis: Bu hastalığın maalesef henüz bir tedavisi bulunamamıştır. Güvercinlerde hastalık kendisini kilo kaybı, soluk renk ile göstermektedir.
 4. Salmonella: Eklemlerdeki şişlik, kafayı sabit tutamama durumu, ishalde görülen köpükler bu hastalığa işaret etmektedir. Oldukça ciddi bir hastalık olduğu için vücudun tamamına mikrop yayılmadan tedaviye başlanması gerekmektedir.


Güvercin Hastalıkları Tedavisi


Hastalıklara göre tedavileri de elbette değişiklik göstermektedir. Bu sebeple bir uzmana danışmak oldukça önemlidir. Ancak bir uzman doktor hastalığın tam olarak tespitini yapabilir ve tedavisine başlayabilir. Bu sebeple evde yapılabilecek herhangi bir yanlış müdahale güvercinin hayatını tehlikeye sokabilmektedir. Fakat hastalığın yayılması önlemek ve kontrol altına almak amacıyla yapabileceğimiz bazı şeyler bulunmaktadır. Güvercin hastalıkları tedavisi yapılmadan önce bizim alabileceğimiz önlemler şu şekildedir;


Öncelikle güvercin diğer hayvanların yanından ayrılmalıdır. Bu sayede hastalığın yayılması önlenecektir. Daha sonra ise kümeste kalan hayvanlar için temizlik yapmalı ve yemleri ile sularını tazelemelisiniz. Hasta güvercinin de hastalığı net bir şekilde belli olmadığı için yüksek uçuş yapmasına izin vermemelisiniz. Böylelikle hem hastalığın ilerlemesini önlemiş hem de diğer hayvanlara bulaşmasına engel olmuş olacaksınız.Anahtar Kelimeler

Güvercinler Sık Hasta Olur Mu?, Güvercinler Sık Hasta Olur Mu? indir, Güvercinler Sık Hasta Olur Mu? Videosu, Güvercinler Sık Hasta Olur Mu? online izle, Güvercinler Sık Hasta Olur Mu? Bedava indir, Güvercinler Sık Hasta Olur Mu? Yükle, Güvercinler Sık Hasta Olur Mu? Hakkında, Güvercinler Sık Hasta Olur Mu? nedir, Güvercinler Sık Hasta Olur Mu? Free indir, Güvercinler Sık Hasta Olur Mu? oyunu, Güvercinler Sık Hasta Olur Mu? download, Güvercinler Sık Hasta Olur Mu? webmaster, Güvercinler Sık Hasta Olur Mu? webmaster forum, Güvercinler Sık Hasta Olur Mu? wmfrm


Foruma Git: