Etekleri tutuşmak deyiminin anlamı

HandeTufan
Etekleri tutuşmak deyiminin anlamı
0
1
09-07-2022, Saat: 16:49
#1
user-avatar
HandeTufan
Çevrimdışı
*
Üye Grubu
  • Konular:118
  • Mesajlar:118
  • Katılım:17-05-2022
  • Rep puanı 0
  • KonumBelirtilmemiş
  • Hesap Onay:Doğrulanmadı
  • SMS Onayı:Yapılmadı
[Resim: etekleri-tutusmak-deyiminin-anlami-png.425]
Etekleri Tutuşmak deyiminin anlamı birçok kişi tarafından merak edilir. Bu deyim Türk Dil Kurumu verilerine göre çok telaşlanmak ve heyecanlanmak anlamlarına gelir. İyi veya kötü olaylar karşısında telaş içerisine giren kişiler için ‘’etekleri tutuştu’’ ifadesi kullanılır. Günümüzde en çok kullanılan deyimlerden bir tanesidir.

Bu deyime ‘’Patronu iş yerine geldiğinde etekleri tutuştu’’ cümlesi örnek olarak gösterilebilir. Ayrıca ‘’Yalanı ortaya çıkınca etekleri tutuştu’’ veya ‘’Mahkeme salonunda etekleri tutuştu’’ cümleleri de verilebilecek örnekler arasında yer alır. Türkçe Hocası forum sitesi ise bu tür deyimlere ve daha fazlasına ulaşabileceğiniz platformlardan bir tanesidir.

Türkçe Hocası Forum Sitesini Ziyaret Ederek Çok Daha Fazlasına Ulaşın

Türkçe Hocası forum sitesini ziyaret ederek etekleri tutuşmak deyiminin anlamı içeriğinde olduğu gibi birçok deyim ve atasözünün anlamına ulaşabilirsiniz. Ayrıca bu sitede yer alan tüm Türkçe içerikler sayesinde ilk ve orta dereceli eğitim gören öğrenciler müfredatta yer alan konulara hakim olarak derslerinde başarılı olabilirler.

Türkçe dersinde başarıyı yakalamak isteyen öğrenciler için sitede bir üyelik oluşturarak yorum yapmak ve tartışma ortamı içerisinde çeşitli konularda bilgi sahibi olmak mümkündür. Aynı zamanda öğrenci olmasa bile Türkçe’yi akıcı konuşmak ve kelime dağarcığını genişletmek isteyen kişiler de bu siteye üye olabilir.

Sizler de turkcehocasi.com web sitesini ziyaret ederek içerikleri inceleyebilir ve Türkçe’ye hakim olarak derslerinizde başarılı olabilirsiniz.

Bu konuyu görüntüyelen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi
Anahtar Kelimeler

Etekleri tutuşmak deyiminin anlamı, Etekleri tutuşmak deyiminin anlamı webmaster, Etekleri tutuşmak deyiminin anlamı webmaster forum, Etekleri tutuşmak deyiminin anlamı webmaster forumu, Etekleri tutuşmak deyiminin anlamı forum webmaster, Etekleri tutuşmak deyiminin anlamı wmfrm, Etekleri tutuşmak deyiminin anlamı wmfrm.com

Foruma Git:
Task