En Güzel Hikâyeleri Okuyun

kimbuadam
En Güzel Hikâyeleri Okuyun
0
1
13-07-2022, Saat: 16:30
#1
user-avatar
kimbuadam
Çevrimdışı
*
Üye Grubu
  • Konular:68
  • Mesajlar:68
  • Katılım:10-03-2022
  • Rep puanı 0
  • Konum19 | Çorum
  • Hesap Onay:Doğrulanmadı
  • SMS Onayı:Yapılmadı
En Güzel Hikâyeleri Okuyun 
Okul öncesinde dönemde çocuklara anlatılan hikâyelerin hikâye oku veya masalların gelişimleri üzerindeki yararı oldukça büyüktür. Kelime hazinesinin artmasının yanı sıra çocuklarda hayal dünyasının zenginleşmesine de yarayan hikâye oku aktiviteler özellikle okul öncesi çocuklar için son derece faydalı. Özellikle de çalışan ebeveynlerim çocukları ile verimli vakit geçirebilmeleri için tercih edebilecekleri en keyifli aktivitelerden biri de masal veya hikâye oku etkinliğidir.
Çocukların daha kolay bir şekilde uykuya geçmesini sağlamak ve de gelişimlerine katkıda bulunmak isteyen anne ve babalar çocuklarının yaşlarına uygun masal veya hikâye kitapları hikâye oku ile çocuklarını eğitebilirler. Çocuk edebiyatının en önemli ürünleri arasında olan masallar birçok eğitimci ve psikolog tarafından hikaye oku kullanılarak eğitsel psikolojik hedeflere ulaşmayı amaçlıyor. 
Çocuklar İçin Hikâye ve Masalın Önemi
İyinin ve kötünün ayrımını hayatın gerçeklerini doğru ve yanlışı güzele ve çirkini aşılayan masallar ve hikâyeler sayesinde çocuklara bir nevi rehber olunur. Yetişkinlerin gözünden bakıldığı zaman masallar her ne kadar hayal ürünüymüş gibi görünse de aslında hayatın tam ortasından akılcı dersler verirler.
Hikâye oku etkinliği ile masal kahramanlarının yaşamış oldukları sorunların çözümü ile gerçek hayatta yaşanan olayların arasında ilişki kurulabilmesi mümkündür. Bu açıdan bakıldığı zaman hikâye oku hikâyeler ve masallar çocukların psikolojik ve kişisel gelişimi açısından oldukça önemli bir yere sahiptir. 


KAYNAK : Yazar Ol

Bu konuyu görüntüyelen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi
Anahtar Kelimeler

En Güzel Hikâyeleri Okuyun, En Güzel Hikâyeleri Okuyun webmaster, En Güzel Hikâyeleri Okuyun webmaster forum, En Güzel Hikâyeleri Okuyun webmaster forumu, En Güzel Hikâyeleri Okuyun forum webmaster, En Güzel Hikâyeleri Okuyun wmfrm, En Güzel Hikâyeleri Okuyun wmfrm.com

Foruma Git:
Task