En Güzel Aile Fotoğrafları İçin 5 İpucu

wmfrm
En Güzel Aile Fotoğrafları İçin 5 İpucu
0
1
22-05-2021, Saat: 00:39
#1
user-avatar
wmfrm
Çevrimiçi
*******
Admin Grubu
  • Konular:50
  • Mesajlar:77
  • Katılım:13-08-2017
  • Rep puanı 4
  • Konum34 | İstanbul Anadolu
  • Hesap Onay:Doğrulandı
  • SMS Onayı:Yapıldı
Birbirinden güzel aile fotoğraflarına bakmaya bir türlü doyamıyoruz. Fotoğraflardaki sıcaklık insanı mıknatıs gibi çekiyor çünkü bazı aileler bu işi gerçekten iyi biliyor!
 
 
Yüzlerinde kocaman gülümsemelerle, dünyanın en mutlu insanları gibi görünen fotoğraf baskıları hemen herkeste güzel bir etki bırakıyor. Aslında böyle bir kareyi çekmek veya bir parçası olmak o kadar kolay ki… İster fotoğraf çıkarma makinesi ister telefon kullan, hiç fark etmez. Birkaç basit teknikle sen de harika aile fotoğrafları çekebilirsin. İşte fotoğraflarda istediğin etkiyi yaratmana yardımcı olabilecek beş önemli ipucu: 
 
 
1) AİLEDEKİ HERKESİN EN RAHAT ETTİĞİ POZİSYONU SOR

     Fotoğraf:  
 
Herkesten doğal bir pozisyon almasını isteyip kimsenin baston yutmuş gibi durmasına izin verme. En az birkaç kişinin bedenleriyle hafif yan dönmelerini ama kameraya bakmalarını sağlamalısın. Baraj kurmuş futbol takımı gibi çizgi halinde sıralanmadan, biraz ileri ve geri noktalarda durarak doğal bir çerçeve oluşturduklarından emin olman da önemli. Ailenden küçükleri kendi hallerine bırakmalarını iste, gülmek veya oturmak için zorlamasınlar. Bırakın çocuklar ortamınıza olduğu kadar fotoğrafınıza da enerji katsınlar.
 
 
2) ARKA PLAN FONU DOĞAL OLSUN

      Yeşil bir bahçe, deniz kenarı, göl kıyısı gibi bir ortam ve doğal ışık her fotoğraf için en ideal olan sahnedir aslında. Ailenle böyle bir ortamda bir arada olabilme fırsatı bulduğunda fotoğraf çekmeyi sakın unutma.
 
3) EN İYİ IŞIĞI YAKALA
 
      Aile gibi kalabalık grupların fotoğrafını çekerken ışık en önemli ayrıntıların başında geliyor. Birbirlerine gölge düşürecek pozisyonda olmamaları için ışığı iyi ayarlamalısın. Gün ışığında çekim yaparken mümkünse günün erken saatlerini tercih et. Eğer kapalı ortamdaysanız ve ayarlayabileceğin bir ışık kaynağın yoksa o zaman duruşları değiştirerek bir çözüm yaratabilirsin. Aynı şekilde ışığın yanlış yönünde durmanın da bulanık ve kasvetli bir sonuç yaratacağını unutma.
 
4) FOTOĞRAF ÇEKİMİNİ ACELEYE GETİRME

      İnsanlara kendilerini rahat hissedecekleri bir süre tanımak harika bir fotoğraf için önemli bir ipucu. Mümkünse birlikte geçirilen güzel bir anın ardından herkes rahat ve keyifli bir ruh halindeyken fotoğraf çekmeyi denemelisin. Kadrajda yer alacak insanların sıkılmalarına neden olacak kadar da oyalanmaman gerekiyor elbette...
 
5) FOTOĞRAFLARI SERGİLEMEYİ UNUTMA
 
Fotoğraf: Fujibas arşivi
 
Harika bir günün anısı olarak bastırıp sergilemek üzere çekilen fotoğrafların büyüsü bambaşka. Aile fotoğrafları da bakmaktan en çok keyif alınan karelerin başında geliyor. İster buzdolabını süslesin ister salon duvarlarında yer bulsun, aile fotoğrafların mutlaka gerçek baskı kalitesiyle hayat bulsun. Bunun için Fujibas Ürünler sayfamızda farklı pek çok alternatif seni bekliyor!

WWW.WMFRM.COM YÖNETİMİ
Bu konuyu görüntüyelen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi
Anahtar Kelimeler

En Güzel Aile Fotoğrafları İçin 5 İpucu, En Güzel Aile Fotoğrafları İçin 5 İpucu webmaster, En Güzel Aile Fotoğrafları İçin 5 İpucu webmaster forum, En Güzel Aile Fotoğrafları İçin 5 İpucu webmaster forumu, En Güzel Aile Fotoğrafları İçin 5 İpucu forum webmaster, En Güzel Aile Fotoğrafları İçin 5 İpucu wmfrm, En Güzel Aile Fotoğrafları İçin 5 İpucu wmfrm.com

Benzer Konular...
Konu: Yazar Cevaplar:
Photo
Aile Birleşimi Vizesi Almak İçin A1 Seviyesinde Kurslar? sosyalleselim 0

Foruma Git:
Task