Dijitalleşme yatırımı 17.1 milyar dolar

cancan
Dijitalleşme yatırımı 17.1 milyar dolar
0
1
20-10-2021, Saat: 19:23
#1
user-avatar
cancan
Çevrimdışı
*
Üye Grubu
  • Konular:2
  • Mesajlar:2
  • Katılım:20-10-2021
  • Rep puanı 0
  • Konum34 | İstanbul Avrupa
  • Hesap Onay:Doğrulanmadı
  • SMS Onayı:Yapılmadı
International Data Corporation (IDC) tarafından hazırlanan 2019 Türkiye Öngörüleri raporu, ülkemizin dijitalleşme süreciyle ilgili umut verici veriler ortaya koyuyor. IDC'ye göre, Türkiye dijitalleşme yatırımlarını bu yıl da sürdürerek 17.1 milyar dolara ulaşacak.
Geçtiğimiz günlerde yayınlanan raporla ilgili konuşan IDC Türkiye Ülke Direktörü Nevin Çizmecioğulları, "Tüm olumsuzluklara rağmen, Türkiye pazarında kalıcı yer edinmek isteyen ve uzun vadeli düşünen işletmelerin teknolojiye yatırım yapmaya devam ettiklerini gözlemliyoruz. Bu belirsizlik ortamında şirketler için djjital dönüşümün önemi çok daha net bir şekilde ortaya çıkıyor. Önümüzdeki dönemde büyüyen startup ekosisteminin de katkısı ile blokzinciri, siber güvenlik, 5G, robotik süreç otomasyonu gibi yeni teknolojilerde birçok işbirliğinin, yeni yatırımların ve projelerin hayata geçmesini öngörüyoruz” diye konuştu. IDC raporunda 2019 ve sonrası için Türkiye ile ilgili bilgi teknolojileri öngörüleri şöyle:

■ İnovasyon ve işletmeye sağlanan değer Türkiye'deki ClO'ların en kritik önceliği haline gelerek gelecekteki BT yatırımları üzerinde etkili olacak.
■ Şirketler daha yenilikçi ve çevik olmak adına teknoloji girişimleri ile çok daha fazla etkileşime girecek.
■ Robotik süreç otomasyonu şirketlerin işgücü maliyetini düşürmek ve operasyonel verimliliğini artırmak için en önemli çözümlerden birine dönüşecek.
■ Büyük veri ve analitik alanında artan yatırımlar veri mimarisinin önemini ortaya çıkartacak.
■ Bulut servisleri sağladığı esneklik ile dijital dönüşüm projelerinin en mühim bileşenlerinden biri haline gelecek.
İş kurmak için bayilik veren firmalar listemizi inceleyin.
Bu konuyu görüntüyelen kullanıcı(lar): 2 Ziyaretçi
Anahtar Kelimeler

Dijitalleşme yatırımı 17.1 milyar dolar, Dijitalleşme yatırımı 17.1 milyar dolar webmaster, Dijitalleşme yatırımı 17.1 milyar dolar webmaster forum, Dijitalleşme yatırımı 17.1 milyar dolar webmaster forumu, Dijitalleşme yatırımı 17.1 milyar dolar forum webmaster, Dijitalleşme yatırımı 17.1 milyar dolar wmfrm, Dijitalleşme yatırımı 17.1 milyar dolar wmfrm.com

Foruma Git:
Task