Akıllı Şehirler Nedir?

aysuyigiter
Akıllı Şehirler Nedir?
0
1
16-09-2022, Saat: 21:36
#1
user-avatar
aysuyigiter
Çevrimdışı
*
Üye Grubu
  • Konular:145
  • Mesajlar:145
  • Katılım:27-03-2022
  • Rep puanı 0
  • Konum3 | Afyonkarahisar
  • Hesap Onay:Doğrulanmadı
  • SMS Onayı:Yapılmadı
Site Adı: ISIM | Endüstri 4.0 | IOT | Akıllı Şehirler

Açıklama:
Akıllı şehirler, çevreyle tamamen uyumlu şekilde olan gerek fiziksel gerek dijital anlamda yaşam kalitesini artıran ve modernizmin oluşmasını sağlayan aynı zamanda ulaşım ve trafikle alakalı bütün detayların düzene koyulduğu kaliteli ve modernize bir sistemdir. İleri yaşamsal teknolojilerle birlikte desteklenerek bu sistem ortaya çıkıyor. Şimdilerde akıllı şehir sistemleri oldukça önemli olan ve şehirlerin daha modern hale gelmesi için ve trafiğin düzenlenmesi için oldukça önemlidir. Akıllı ulaşım ile birlikte hem karayollarında hem diğer arayüzlerden her birinde kaliteli bir kontrol durumu sağlanır. Akıllı ulaşım sistemleri alanından özellikle trafikte yapılan her ihlalin kısa süre içerisinde tespit edilmesi gibi durumlar ön plana çıkıyor. Böylelikle tespit edilmesi ile birlikte daha düzenli bir oluşum sağlanıyor. Özellikle akıllı ulaşım sistemleri sayesinde karayolları daha düzenli bir hale geliyor. Özellikle şimdiki teknoloji ile beraber akıllı şehirler ve akıllı ulaşım sistemleri daha fazla ön plana çıkıyor.
Endüstri 4.0 pek çok alandaki teknolojik gelişim ve daha iyi bir şekilde düzenli sistemin sağlanmasını ifade eden bir kavramdır. Bu sistem genel olarak sanayi devrimi şeklinde de nitelendirilebilir. Çünkü bu sistemle beraber özellikle üretim ve ulaşım gibi alanların her birinde daha iyi bir teknolojik durum sağlanıyor. Özellikle otomasyon sistemlerindeki veri alışverişi ve üretimin daha aktif şekilde çalışmasına devam edilmesini sağlamak gibi durumlar bu kavramla birlikte ön plana çıkıyor. Endüstri 4.0 nedir dendiğinde genel olarak pek çok otomasyon sistemi akla gelse de özellikle makinelerin çalışması ve etkin şekilde kullanılması gibi durumlarda ön plana çıkıyor. Böylelikle özellikle üretimde ciddi bir ilerleme sağlanarak başarılı sonuçlar elde edilmesi mümkündür. Aynı zamanda şehirlerde ilerlemenin sağlanması ve daha ileri bir teknolojiye geçilmesi de bu şekilde sağlanır. Endüstri 4.0 ve akıllı şehir ulaşım sistemleri ile alakalı detaylı bilgi almak ve bu konu hakkındaki pek çok hizmet öğrenmek için ISIM sitesinden bilgi öğrenebilirsiniz.

Bu konuyu görüntüyelen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi
Anahtar Kelimeler

Akıllı Şehirler Nedir?, Akıllı Şehirler Nedir? webmaster, Akıllı Şehirler Nedir? webmaster forum, Akıllı Şehirler Nedir? webmaster forumu, Akıllı Şehirler Nedir? forum webmaster, Akıllı Şehirler Nedir? wmfrm, Akıllı Şehirler Nedir? wmfrm.com

Foruma Git:
Task