Zararlı Bağlantıları Reddetme Aracı Disavow Tool

seoreq
Zararlı Bağlantıları Reddetme Aracı Disavow Tool
0
1140
05-11-2017, Saat: 21:01
#1
user-avatar
seoreq
Çevrimdışı
*
Üye Grubu
  • Konular:31
  • Mesajlar:31
  • Katılım:06-10-2017
  • Rep puanı 0
  • Konum34 | İstanbul Avrupa
  • Hesap Onay:Doğrulanmadı
  • SMS Onayı:Yapılmadı
SEO kavramıyla birlikte gelişen kavramlardan bir tanesi de ANTİ-SEO kavramıdır. Google’da üst sıralarda yer alabilmenin yollarını bulmanın bir diğer getirisi de neler yapılmamalıdır sorusunun cevabını bulmaktır. Birinci sırayı ele geçirmeye çalışan rakipler arasında ise SEO yöntemlerine ek olarak ANTİ-SEO yöntemleri de sıkça uygulanmaktadır. Rakip siteye “neler yapılmamalı” sorusunun içeriğini oluşturan teknikler uygulanarak rakipler sıralamalardan rahatça düşürülebilmektedir.
ANTİ-SEO kavramından ve tekniklerinden birçok webmasterın şikayetçi olmasından dolayı Google mühendisleri yaklaşık iki yıl kadar önce webmasterların, gelen zararlı linkleri reddedebileceği aracı duyurmuştu. Bu araç sayesinde sizin bilginiz dışında sitenize verilen linkleri Google’ın görmezden gelmesini sağlayabiliyorsunuz. Gereksiz ve zararlı backlinklerden kurtulan siteler, arama sonuçlarında daha başarılı noktalara ulaşabiliyorlar.
[Resim: link-kirildi.jpg]

Google Disavow Links Eklentisinin Kullanım Detayları
Bu aracı kullanabilmeniz için öncelikle Google Webmaster Araçlarına kayıt olmanız gerekiyor. Sitenizi sorunsuz şekilde doğruladıktan sonra aşağıdaki linke tıklayarak aracın bulunduğu sayfaya ulaşabilirsiniz.
[font=Puritan, Arial, Helvetica, sans-serif]https://www.google.com/webmasters/tools/disavow-links-main?pli=1[/font]
Link üzerinden ulaştığınız sayfada “Bağlantıları Reddetme” butonuna tıkladığınızda aşağıdaki uyarı metniyle karşılaşırız.
[Resim: reddet.png]
[font=Puritan, Arial, Helvetica, sans-serif]Bu, gelişmiş bir özelliktir ve yalnızca dikkatli bir şekilde kullanılmalıdır. Hatalı kullanılırsa sitenizin Google arama sonuçlarındaki performansına zarar verebilir. Geri bağlantıları reddetme işlemini yalnızca, sitenize yönelik yüksek miktarda spam, yapay veya düşük kaliteli bağlantı olduğuna inanıyorsanız ve bu bağlantıların size sorun çıkardığından eminseniz yapmanızı öneririz
.”[/font]

Uyarı metnini kabul ettikten sonra reddedilecek linkleri içeren ve UTF8 formatı ve .txt uzantısı ile oluşturulmuş dosyayı yükleme kısmından seçip Google Link Reddetme aracına gönderiyoruz.
Örnek Formatlar:
#seoreq.com sitesi çoğu bağlantıyı kaldırdı ancak bunları atladı.
domain: seoreq.com
http://seoreq.com/disavow/

Bu konuyu görüntüyelen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi
Anahtar Kelimeler

Zararlı Bağlantıları Reddetme Aracı Disavow Tool, Zararlı Bağlantıları Reddetme Aracı Disavow Tool webmaster, Zararlı Bağlantıları Reddetme Aracı Disavow Tool webmaster forum, Zararlı Bağlantıları Reddetme Aracı Disavow Tool webmaster forumu, Zararlı Bağlantıları Reddetme Aracı Disavow Tool forum webmaster, Zararlı Bağlantıları Reddetme Aracı Disavow Tool wmfrm, Zararlı Bağlantıları Reddetme Aracı Disavow Tool wmfrm.com

Foruma Git:
Task