Daya İyi META Description Oluşturmak İçin Tavsiyeler

seoreq
Daya İyi META Description Oluşturmak İçin Tavsiyeler
0
1836
30-12-2017, Saat: 13:25
#1
user-avatar
seoreq
Çevrimdışı
*
Üye Grubu
  • Konular:31
  • Mesajlar:31
  • Katılım:06-10-2017
  • Rep puanı 0
  • Konum34 | İstanbul Avrupa
  • Hesap Onay:Doğrulanmadı
  • SMS Onayı:Yapılmadı
Google, listelediği sonuçların daha başarılı olması için kendi tarafında çeşitli çalışmalar yürütürken aynı zamanda webmasterlara da çeşitli öneriler sunarak, sistemin daha optimize olmasına yardımcı oluyor. Bu önerilerden birisi de geçen günlerde Google tarafından META açıklamalarının daha iyi oluşturulabilmesi için yayınlandı. Tavsiyelerle birlikte gelen güncelleme sayesinde sonuçların daha iyi olması açısından önemli bir adım Google tarafından atılmış oldu.
[img=480x0]https://seoreq.com/wp-content/uploads/2017/11/meta-description.jpg[/img]
[font=Puritan, Arial, Helvetica, sans-serif]Google’ın Tavsiye Ettiği Şekilde META Description Nasıl Oluşturulur?[/font]
Google’ın siteniz hakkında genel bilgisinden yola çıkarak snippet kısmında hangi bilgilerin görüntüleneceği belirlediğini söyleyebiliriz. Snippet kısmında en alakalı olarak belirlenen içerik doğrudan arama sonuçlarında görüntülenir. Eğer “en alakalı” kavramıyla sitenizin içeriği bağdaşmadıysa bu durumda Google sizin yönlendirmenize göre snippet içeriği oluşturacaktır.
Google daha önceleri DMOZ gibi siteler üzerinden snippet içeriğini çekerdi ancak DMOZ kapanmasıyla bu işlemin de devre dışı kalması söz konusu oldu. Sonuç olarak yayımladığı güncellemeyle beraber bu açığı da kapatmış oldu. Üst sıralarda çıkmanın anahtarını da aşağıdaki açıklamayı yaparak META açıklamalarına bağladığını söyleyebiliriz.
[font=Puritan, Arial, Helvetica, sans-serif]“İyi ve doğru yapılmış meta açıklamaları, arama sorgusuyla içerik arasındaki bağlantıyı kuran en önemli etkendir. Bu etkeni en doğru şekilde kullanarak kullanıcıyı en doğru sayfa olduğunuza ikna etmeniz gerekir”[/font]
Meta açıklama girerken temel sorun genelde site sahiplerinin her sayfa için eşsiz olması gereken acıkmaları tüm site için tek kabul ederek yapmaları ve sayfaların eşsiz olması gerektiği kuralını göz ardı etmeleridir. Sonuç olarak her içerik için ayrı meta açıklamaları en doğru şekilde oluşturmalı ve kullanıcıyı çekebilecek yegâne etkeni doğru kullanmalısınız.
https://seoreq.com/daya-iyi-meta-descrip...avsiyeler/

Bu konuyu görüntüyelen kullanıcı(lar): 2 Ziyaretçi
Anahtar Kelimeler

Daya İyi META Description Oluşturmak İçin Tavsiyeler, Daya İyi META Description Oluşturmak İçin Tavsiyeler webmaster, Daya İyi META Description Oluşturmak İçin Tavsiyeler webmaster forum, Daya İyi META Description Oluşturmak İçin Tavsiyeler webmaster forumu, Daya İyi META Description Oluşturmak İçin Tavsiyeler forum webmaster, Daya İyi META Description Oluşturmak İçin Tavsiyeler wmfrm, Daya İyi META Description Oluşturmak İçin Tavsiyeler wmfrm.com

Foruma Git:
Task