Büyük İstanbul Depremi Olursa Ne Olur?

turkans
Büyük İstanbul Depremi Olursa Ne Olur?
0
1
14-02-2022, Saat: 21:26
#1
user-avatar
turkans
Çevrimdışı
*
Üye Grubu
  • Konular:18
  • Mesajlar:18
  • Katılım:03-12-2021
  • Rep puanı 0
  • KonumAzerbeycan
  • Hesap Onay:Doğrulanmadı
  • SMS Onayı:Yapılmadı


2022 yılında İstanbul depremi yaşanacak söylentileri arttı! Peki bilimsel veri ve raporlara göre Büyük İstanbul Depremi olursa ne olur?

Bildiğiniz gibi Türkiye deprem kuşağı üzerinde. Hatta Türkiye bu deprem kuşağının en aktif bölgesi diyebiliriz. Türkiye'nin pek çok deprem kuşağı var. Kuzey Anadolu, Doğu Anadolu, Batı Anadolu Fay sistemleri var. Ayrıca şiddetli bir deprem ardından Marmara Denizi'nde devasa dalgalar yani tsunamiler de gerçekleşebilir. Marmara Denizi tsunami konusunda sabıkalı bir yer.  Uzmanlar geçmiş 3000 yıl içerisinde Marmara denizinde 150'ye yakın Tsunami izine rastladı.

Deprem hatlarında 30 yılda bir boşalma oluyor. En son 1999 Gölcük depreminin üzerinden 23 yıl geçti. Yani kesin olmasa da bu tahminler 8 yıl içerisinde 7'nin üzerinde bir deprem olması yönünde. Böyle bir deprem için son zamanlarda uzmanların hazırladığı raporları ve bilimsel verileri bir araya getirip rakamlar üzerinden video içerisinde anlattık. Umarım bu raporlar bir kaç kişininde olsa depreme hazırlanması için bir sebep olur.

Bu konuyu görüntüyelen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi
Anahtar Kelimeler

Büyük İstanbul Depremi Olursa Ne Olur?, Büyük İstanbul Depremi Olursa Ne Olur? webmaster, Büyük İstanbul Depremi Olursa Ne Olur? webmaster forum, Büyük İstanbul Depremi Olursa Ne Olur? webmaster forumu, Büyük İstanbul Depremi Olursa Ne Olur? forum webmaster, Büyük İstanbul Depremi Olursa Ne Olur? wmfrm, Büyük İstanbul Depremi Olursa Ne Olur? wmfrm.com

Benzer Konular...
Konu: Yazar Cevaplar:
  2022 istanbul depremi olacak diyen İmam Rabbani gerçek değil! turkans 0

Foruma Git:
Task