Dmoz Nedir? Dmoz Önemli midir? Dmoz Kaydı ve Hakkında Herşey

wmfrm
Dmoz Nedir? Dmoz Önemli midir? Dmoz Kaydı ve Hakkında Herşey
0
654
04-07-2017, Saat: 14:10
#1
user-avatar
wmfrm
Çevrimdışı
*******
Admin Grubu
  • Konular:51
  • Mesajlar:78
  • Katılım:13-08-2017
  • Rep puanı 4
  • Konum34 | İstanbul Anadolu
  • Hesap Onay:Doğrulandı
  • SMS Onayı:Yapıldı
DMOZ, tüm dünyanın en büyük online ve açık web site dizini projesidir. Bu dizinde milyonlarca web sitesi, gönüllü editörlerce incelenerek konularına göre kategorize edilir ve yayımlanır. Başta Google olmak üzere birçok arama motoru DMOZ'a kayıtlı siteleri takip eder ve DMOZ verilerini kullanırdı. DMOZ uzun bir yayın maratonu sonrasında 14 Mart 2017 tarihinde kapanma kararı almış ve tüm faaliyetlerini sona erdirmiştir.

ABD'nin ve dünyanın en büyük internet servis sağlayıcısı olan AOL tarafından projelendirilen DMOZ, ilk olarak directory.mozilla.org adresinde yayına alınmış daha sonra dmoz.org adresi ile yayın hayatına devam etmiştir. Zaten ismi de Directory Mozilla'dan gelmektedir. Fakat projenin, son halinin Mozilla Vakfı ve Mozilla projeleriyle resmi bir ilişkisi bulunmamaktaydı.

DMOZ, internetin en büyük ve en popüler arama motorlarının ve portallarının dizin hizmetlerini güçlendirmekteydi. Bunlara Netscape Search, AOL Search, Google, Lycos, HotBot, DirectHit ve daha yüzlercesi dahildir.

Aşağıdaki adımları izleyerek DMOZ'a kayıt olmak için başvurunuzu yapabilirsiniz. (DMOZ 14 Mart 2017'de kapatıldığı için aşağıdaki başvuru yöntemi artık geçersizdir.)

www.dmoz.org adresine girin.
Sitenize uygun bir kategori bulun.
İlgili kategoriye tıklayarak Adres Öner'e tıklayın. Ardından açılan sayfada talep edilen bilgileri aşağıdaki gibi girin.
Site Adresi: Bu alana internet sitenizin web adresini yazın.
Site Başlığı: Site başlıkları arama düzeninde oldukça büyük öneme sahiptir. Buna uygun seçimler yapmalı ve sözcüklerin yalnızca ilk harflerini büyük olarak yazmalısınız.
Site Açıklaması: DMOZ'a kayıt yaptırırken, internet sitenizin açıklamasını da girmelisiniz. İnternet sitenizin tanımı, amacı gibi bilgilerin yer alacağı açıklamada herhangi bir yazım, noktalama yanlışı olmamasına özen gösterin.
E-posta Adresi: Son olarak DMOZ editörlerin sizlerle irtibat kurabileceği, aktif olarak kullandığınız bir mail adresinizi yazın.

WWW.WMFRM.COM YÖNETİMİ
Bu konuyu görüntüyelen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi
Anahtar Kelimeler

Dmoz Nedir? Dmoz Önemli midir? Dmoz Kaydı ve Hakkında Herşey, Dmoz Nedir? Dmoz Önemli midir? Dmoz Kaydı ve Hakkında Herşey webmaster, Dmoz Nedir? Dmoz Önemli midir? Dmoz Kaydı ve Hakkında Herşey webmaster forum, Dmoz Nedir? Dmoz Önemli midir? Dmoz Kaydı ve Hakkında Herşey webmaster forumu, Dmoz Nedir? Dmoz Önemli midir? Dmoz Kaydı ve Hakkında Herşey forum webmaster, Dmoz Nedir? Dmoz Önemli midir? Dmoz Kaydı ve Hakkında Herşey wmfrm, Dmoz Nedir? Dmoz Önemli midir? Dmoz Kaydı ve Hakkında Herşey wmfrm.com

Foruma Git:
Task