• Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1
Gösterim Stili

Alarm Sistemi
#1

Günümüzde insanların en büyük problemi bir olay olduktan sonra tedbir almaktır. Yangın çıktıktan sonra yangın tüpü almak, hırsızlık olduktan sonra alarm sistemi ve kamera taktırmak gibi. Bu tip insanlar haber bültenlerinde her akşam görülmektedir. Halbuki bu işin doğrusu eşeği sağlam kazığa bağlayıp tevekkül etmek değil midir? Öncelikle alabileceğiniz her türlü önlemi alıp herhangi bir şekilde zarar etmemeyi sağlamak daha mantıklı olacaktır.

Örneğin çağımızın en büyük iş yeri ve ev sorunlarından biri olan hırsızlık sorununu ele alalım. Maalesef ki haksız kazanç elde etmek isteyen, kolay yoldan paraya kavuşmak isteyen kişiler her dönemde bulunmaktadır. Bu kişilerin ortak yönleri de bunu yaparken başlarına bir şey gelmeyeceğinden emin olmak istemeleridir. Bu sebeple hırsızlar için caydırıcı önlemler alarak kendinizi ve mallarınızı koruyabilirsiniz. Örneğin ev ve iş yerinize hatta arabanıza taktıracağınız bir alarm sistemi ve bununla beraber bir kamera sistemi sayesinde kendinizi güvende hissedebilir, rahat bir şekilde uyuyabilirsiniz.

Bu tip sistemlerin çalışma mantığı basittir. Harekete, ısıya ya da sese duyarlı şekilde tasarlanan alarm sistemi sayesinde kullanılacak yere göre bir sistem takarak kendinizi güvene alabilirsiniz. Ancak alarm sistemleri için güvenlik sadece ses çıkarmaları değildir. Alarm sistemleri bulunan yerde kırmızı bir ışık ile “burada alarm var” mesajı verilmektedir. Bu mesaj hırsızlar için caydırıcı olup orayı rahat bırakmalarını sağlayacaktır.


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular / Yazar Yorumlar / Okunma Son Yorum
0 Cevaplar 32 Görüntüleme
Son Yorum Superisi
08-12-2017, Saat: 12:06
0 Cevaplar 25 Görüntüleme
Son Yorum Superisi
07-12-2017, Saat: 20:19
0 Cevaplar 40 Görüntüleme
Son Yorum nullsix
25-11-2017, Saat: 18:41
0 Cevaplar 80 Görüntüleme
Son Yorum osman75
26-10-2017, Saat: 18:43
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi