Webmaster Forumu, Forumları, Google, Sitesi - Wmfrm.com

Tam Versiyon: Site Dışı SEO Üzerine
Şu anda tam olmayan bir versiyonun içeriğine bakıyorsunuz. Tam versiyon'a bakınız.
Site dışı SEO çalışmalarının temelini backlink, anti-seo ve zararlı yazılımlar oluşturur. Tüm bu etmenlerin ayrı ayrı analizinin yapılması ve etkin bir ağ kurulması, site dışı SEO çalışmaarının amacıdır. Bu amaçlar doğrultusunda backlink edinme, tanıtım, anti-SEO’nun engellenmesi gibi stratejiler belirlenerek uygulamaya alınır.
Backlinkler
Etkin bir backlink ağının oluşturulabilmesinin başlangıcını, site içi SEO çalışmalarının mükemmel şekilde tamamlanması oluşturur. Backlink sistemi, referans sistemi esas alınarak algoritmaya döküldüğünden dolayı, referans verilebilecek kalitede bir web sitesine sahip olmak, backlink kazanabilmenin temelidir. Backlink stratejisi oluşturulurken dikkat edilen bir diğer nokta ise çeşitliliktir. Bu çeşitlilik hem kaynak hem de içerik noktasında sağlanarak etkin bir portföy oluşturulmaktadır.
[img=422x0]https://seoreq.com/wp-content/uploads/2017/12/off-site-seo.jpg[/img]
Kullanımdan kalkmış arama motoru algoritmalarının temelini yine backlinkler oluşturmakla birlikte; backlinklerin değerinin ölçümü noktasında farklılaşma oluşmaktaydı. Önceden backlink veren sitede PR değeri ne kadar yüksekse o link o kadar değerliydi. Günümüzde ise PR değeri, yaşanan suistimallerden kaynaklı önemini tamamen yitirirken, yerine getirilen yapay zeka algoritmaları sayesinde linkin kaynağı, kaynaktaki içerik, lokasyon gibi daha kullanıcı odaklı bilgiler etkili olmaktadır.
Backlink ağı oluşturulurken sadece web sitelerinden linkler almak spam işareti olacağından dolayı link kaynaklarının farklılaştırılması da esastır. Forumlardan, sosyal medya sitelerinden, harita hizmetlerinden, dizinlerden ve bloglardan faydalanmak bu çeşitlendirmeyi sağlamak noktasında webmasterların elini kuvvetlendirmektedir.
Sonuç olarak SEO konusunda başarılı olmanın temel noktasını hala backlinkler oluşturmaktadır. Backlinklerin geldiği siteleri üstün algoritmaları sayesinde analiz eden arama motorları, web sitelerinin sıralamalarını olması gerekene yani ideale en yakın şekilde vermektedirler. Kullanıcıyı merkeze alan arama motorlarında üst sıralarda listelenmenin temelini ise kullanıcı odaklı web siteleri yapmak oluşturmaktadır. Aynı amaç uğruna hareket eden iki değişkenin buluşması şüphesiz başarıyı getirecektir.
https://seoreq.com/site-disi-seo-uzerine...o-uzerine/
Teşekkürler faydalı bilgiler mevcut.
Teşekkürler yararlı bilgiler. Yalnız bir sorum olacaktı. Yabancı blog yada forum tarzı sitelerden link çıkışı nasıl olmalıdır bu konuda yardımcı olabilir misiniz? Bir şeyler yapıyorum ama şans eseri oluyor ve fikir edinemedim. Diyelim ki anahtar kelime web tasarım olsun. Şimdi blog sitelerinde veya forumlarda linke imzamdaki gibi anahtar kelimeye link yapmak o kelimede yararlı mı zararlı mı ? web tasarım'a link ekledim yani. Herkes böyle linke çapa atıyor. Bazısı zararlı diyor. Bazısı iyi. Güncellemelerden düştü başka bir şeyden yükseldi düşüncesi ile bu konu hakkında bir fikir edinemedim. Sizce dış linkler nasıl olmalı ?