Webmaster Forumu, Forumları, Google, Sitesi - Wmfrm.com

Tam Versiyon: Mesleki yeterlilik belgesi
Şu anda tam olmayan bir versiyonun içeriğine bakıyorsunuz. Tam versiyon'a bakınız.
Mesleki yeterlilik belgesi, resmî kurumlarca akredite olmuş kurumlar tarafından verilen bir belgedir. Yetkili kurumlardan belgealmış bir kişi, yaptığı iş ile ilgili sahip olduğu bilgi ve deneyimi ispat etmiş sayılır. Yetkili kurumlardan alınan belge resmî belge niteliğinde olup, belge sahibini ve belgeyi onayları bağlayıcı niteliğe sahiptir.

İş Verenlerin Tercihi
Günümüzde bazı özel işletmeler ve resmî kurumlar, özellikle risk grubu yüksek olan alanlarda çalıştırmak üzere işe alacakları kişilerin yeterlilik belgesi sahibi olmalarını zorunlu tutmaktadır.Belge sahibi çalışanlar iş ararken aynı pozisyona başvuran rakiplerinden daha avantajlıdırlar. Zira, belgenin sorgulanması çok kısa süren bir işlem olmakla beraber, referanslar ile görüşmek uzun ve vakit alıcı bir süreç olabilmektedir.

Çalışma Ortamında Verimlilik ve Güvenlik İçin
Bunun yanında mesleki yeterlilik belgesisahibi kişilerin alanlarında bilgi, yetenek ve farkındalıklarının daha yüksek olmasından dolayı daha az iş kazasına, iş kaybına ve malzeme israfına sebep oldukları kanıtlanmıştır.Bu da yeterlilik belgesi sahibi olanların işletmeler tarafından öncelikli olarak tercih edilmelerine yol açmaktadır
Böylece çalışanlar, çalışırlarken kendileri ve çalışma arkadaşları için daha az risk oluşturmakta, bu da hem şirketlerin maddi olarak daha az risk altına girmesini sağlar. Çalışanların kendilerini güvende hissetmeleriyle motivasyon ve çalışma hızını arttırdığından dolayı, şirketlere ikincil fayda olarak da geri dönmektedir.

Uzun dönemde birçok sektörde çalışmak ve iş yeri açmak için yasal gereklilik olacak mesleki yeterlilik belgesi, günümüzde geçerliliği hızla artan, mavi yakalılar için diploma ve lisans niteliğinde bir onaydır.
Mesleki Yeterlilik Belgesi veren kurumlar arasında Artun Belgelendirme şirketi yer almaktadır.

MYK ve Türkak onaylı Artun Belgelendirme şirketiyle irtibata geçerek konuyla ilgili ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.
0216 398 4020
0506 093 4020
https://www.artunbelgelendirme.com.tr/mesleki-yeterlilik-belgesi