Webmaster Forumu, Forumları, Google, Sitesi - Wmfrm.com

Tam Versiyon: Dijital Dönemin Geleneklere Etkisi
Şu anda tam olmayan bir versiyonun içeriğine bakıyorsunuz. Tam versiyon'a bakınız.
Sosyal medya günümüzde ne kadar da tam anlamıyla kabul görmese de, hayatlarımızla bir bütün olarak yaşamaya devam ediyor. Bir kişi ilgi gösterdiğinde Instagram beğeni vererek, sevmediğinde Instagram yorum yapma özelliğini kullanarak, hayran kaldığı veya ilgisini uzun süredir sezinlediği şeyleri Instagram takip etme özelliğini kullanarak sağlayabiliyor. Bir müziği dinlemek isterse de Spotify dinleme özelliğini, klibini izlemek isterse de
YouTube video izle, bedava şarkılar gibi bir çok aratma sayesinde istemediği şeylere kadar bir çok içeriğe ulaşabiliyor. Çoğu kişi “her şey karmaşık oldu” diye düşünebilir ama doğru soruyu bulduğunda bunu Google’a sorarak rahatlıkla bulabilir.


Yani eskisi gibi kapı kapı plak sormak, kasetçalar için kalemle kaset sarma devirleri antikalaşıp sadece bir Instagram story görüntüleme malzemesi olmuş durumda, hatta ülkemizdeki kitap okuma ortalaması gözlemlendiğinde -ki bu 15 saniyedir- bu da bir instagram hikayesinin maksimum süresidir. Geleneklerimiz birçok medya odağının ilk başta televizyonda ardından sosyal medya ve telefon entegrasyonlarında tükendiğini görüyoruz. Bu süreç nereye kadar devam edecek? Kuvvetle muhtemel, insanların ilgi görmeye ve göstermeye, sosyal olma isteklerinin biteceği zamana kadar devam edeceği düşünülüyor.

http://www.yucelmedya.com