• Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1
Gösterim Stili

Yangın Kapısı Fiyatları Nasıl?
#1
Yangının ortaya çıktığı yangın mahallinden çıkış konusunda hayati önemli olan yangın kapıları; konumlandırıldığı binalarda bulunan yangın merdivenlerine açılmaktadır. Yangın kapısı fiyatlarıtercihimizde çok önemlidir. Genel olarak binaların estetik açılarını bozmamak amacıyla yapıların arka ya da yan bölümlerinde yer alan kapılardan insanlar can güvenliğini korumak amacı ile çıkış yapmaktadırlar. Artık günümüz koşullarında yüksek yapılarda yangın kapılarının bulunması zorunlu hale gelmiştir. Yangın kapıları, yangın esnasında insanların güvenle çıkış yapabilecekleri önemli noktalar olarak dikkat çekmektedir.
 Ucuz yangın kapısına olan ihtiyacın artması ve yeni çıkarılan yönetmeliğin de sayesinde sektör hareketlenmiş, birçok yeni ve başarılı firmalar piyasada yerlerini almıştır.
Yangın çıkan ortamla ilişkinin kesilmesi gerekmektedir. Bulunulan yapının güvenliğini sağlayan kapıya yangın kapısı denmektedir. Yangın kapılarında bazı teknik özelliklerin bulunması o kapıyı türdeşlerinden ayıracak arılar kattığı anlamına da gelmektedir. Bu teknik özellikler sayesinde yangın açığa çıktığında insanların can ve mal güvenlikleri koruma altında olacaktır.
Dışarıdan kapalı olduğu halde içeriden kapıyı açmamızı sağlayan panik kolu, sıcaklıkla genleşerek ateşin ürettiği dumanı asla dışarıya sızdırmaması, özel conta, tek ya da çift kanat özelliği, iç ya da dışa açılım, sağa ya da sola açılım, ayarlanabilen menteşeler, yaylı menteşe kullanımı, dumanı sızdırmayan kapı altı destekleyiciler, zevkinize göre tercih ettiğiniz rengiyle boyalı, uygulanacak olan ortalama en uygun kasa türleri, yangına dayanıklı hidrolik yangın kapılarının sahip olması gereken özelliklerdendir.
Yukarıda sıralanan özellikler yangın kapılarında yer alan teknik özelliklerdendir. Bu özellikler sayesinde yangın çıkmış olduğu olay mahallinden çıkış konusunda ve yangının üretmiş olduğu gazların dışarıya sızmaması konusunda önlem alınmış olacaktır. Özellikle günümüz koşullarında ve zorunlu kılınan maddelerle yangın olasılığı yüksek olan yerlerde ve yangın ekipmanlarının bulunduğu her türlü alanlarda; yangın kapılarının yer alması da zorunu kılınmıştır. Özel istek üzerine yurtdışından ithal edilebilme imkânınız olduğu gibi; yurtiçinde de hizmet veren güzide kuruluşlardan da yangın kapıları temin edilebilir.
Yangın kapısı fiyatlarına gelecek olursak piyasadaki çeşitlilik sonucu rekabet söz konusudur diyebiliriz. Bu rekabetle fiyatlar birbirine gayet yakın ve tutarlılık gösterir. Tabi ki ihtiyacınıza ve kapının büyüklüğüne göre fiyatın da şekillendiğini unutmamak lazım gelir.


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular / Yazar Yorumlar / Okunma Son Yorum
0 Cevaplar 28 Görüntüleme
Son Yorum seocum59
07-11-2018, Saat: 17:19
0 Cevaplar 34 Görüntüleme
Son Yorum Warfley
28-10-2018, Saat: 00:09
0 Cevaplar 32 Görüntüleme
Son Yorum Laplace
26-10-2018, Saat: 21:46
0 Cevaplar 244 Görüntüleme
Son Yorum Laplace
20-10-2018, Saat: 15:21
0 Cevaplar 42 Görüntüleme
Son Yorum Laplace
13-10-2018, Saat: 13:52
Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi