Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SEO Nedir?
#1
Seo Nedir?
Seo, internetin ekonomik gücünün artmasını takiben hızla popülerleşmeye başlamış çalışma sahasını ifade eden bir sözcüktür. İngilizcesi search engine optimization sözcüğün kısaltılmış şeklidir. Seo ’nun Türkçe karşılığı ise arama motoru optimizasyonu ’dur. Seo işlemlerinden genel olarak, arama motorlarından gelebilecek en çok sayıda ve nitelikli ziyaretçi çekmeyi hedefleyen çalışmalar olarak söz etmek mümkündür. Bu çalışmalardan yararlanmak için https://www.seodahisi.com/ adlı internet sitesini takip edebilirsiniz.
Seo Nasıl Çalışır?
İnternet kullanıcıları, öğrenmek istedikleri belirli soruları veya almak istedikleri ürünleri bulabilmek için arama motorlarını kullanırlar. Kullanıcılar, aradıkları soruların yanıtlarını bu sonuçlardan elde etmeye çalışırlar.  İstatistiklere göre Google kullanılarak yapılan aramalarda, internet kullanıcılarının %90’ı yaptıkları aramayı takiben ilk sayfada karşılarına çıkan internet sitelerine girmektedirler. Tüm kullanıcılar içinde yalnızca %10’luk bir dilimi oluşturan kesim daha altta kalan sitelere girmektedir. Bu bize Google sonuçlarında üstte yer almanın önemini göstermektedir. Seo süreci, elimizdeki ürünlerin alıcı konumundaki kişilere ulaştırılması ve satışlarımızı ilgili alıcıya ulaştıracak ve satış potansiyelimizi rakiplerimizin üzerine taşıyacak en kalıcı ve etkili çözüm yöntemidir. Seo uygulamasını kurumsal seo uzmanı kişilerin yapması daha doğru bir tercih olacaktır. Çünkü amatörce yapılan seo işlemleri ile istenilen sonuçları elde edemeyebilirsiniz. Seo kullanımı site içi ve site dışı olmak üzere iki kısımdır. Site içi seo çalışmalarında söz konusu web sitesi seo konseptinde çalışabilmesi için uyumlu hale getirilir. Site dışı seo çalışmalarında kapsam daha da genişlemekte ve diğer sitelerden hedef sitelere verilen köprü link de denilen backlink çalışmalarıyla, rakip sitelerin stratejileri takip edilerek buna yönelik gerçekleştirilen sektörel analizlerle beraber yürütülmektedir. Google, Yandex, Bing gibi bütün arama motorlarında anahtar kelimelerle üst sıraya yükselmek, forum, blog, haber platformlarında firma ve site odaklı çalışmalar da seo uzmanı kişilerce yapılan çalışmalar dâhilindedir. Buradaki optimizasyon çalışmaların yapaylıktan uzak, sistemli bir çalışma ve titizliğin ürünü olması gerekir. Aksi halde arama sonuçlarında üst sırada yer bulmak oldukça zor olacaktır.
Seo Siteniz İçin Neden Önemlidir?
Çeşitli arama motorları, bir tür algoritma kullanarak, matematiksel bir sistem içerisinde çalışarak, endekslenen sonuçları sunarlar. Seo çalışmaları, arama motorlarının web sitelerini tarama sürecini hızlandırır. Bunun için seo sürecini yöneten kişiler, hedef siteyi veya firmayı bu sistem altyapısı içerisinde biçimlendirmeli, bu nedenle web geliştiricileri; yazmış oldukları sayfaları bu ayrıntıya dikkat ederek oluşturmak durumundadır. İstanbul seo uzmanları tarafından analiz araçları kullanılarak sektörde rakip diğer sitelerin çalışmalarını takip etmek, anahtar kelimelerin etüt edilmesi, spam’e yol açacak faktörlerden siteyi arındırma, uygun bir domain seçimi, markanın güvenini arttırmaya yönelik sosyal medya çalışmaları gibi birçok faaliyeti kapsamaktadır. Bu yöntemde, içeriğin efektif kullanılarak sonuçlara katkıda bulunacak şekilde yapılandırılması, büyüyen bir kullanıcı deneyimi sunulması önemlidir.  Tüm bunları yapabilmek için ise özgün bir strateji saptanmalıdır. Seo, çalışmaları sayesinde reklam masraflarınızı minimize etmektedir. Bunla beraber, sitelerinin doğal arama sonuçlarında kendisine yer bulması nedeniyle site sahiplerinin dürüst ve güvenilir bir sonuç elde ettiklerine dair geri dönüşleri olmaktadır. Firma karının en az maliyetle maksimize edilmesi, ticari itibar ve tanınırlık kazandırması noktalarında seo çalışmalarının faydaları büyüktür.
  
[ Etiketler: nedir? ]


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Elektronik Sigara Likiti Nedir serguzesht 0 33 02-06-2019, Saat: 05:13
Son Yorum: serguzesht
  Dış Ticaret Nedir? melita 0 35 28-05-2019, Saat: 13:27
Son Yorum: melita
  E-Ticaret Hosting Nedir? delaporta444 0 45 28-05-2019, Saat: 13:26
Son Yorum: delaporta444
  Hosting Nedir? Tarihçesi delaporta444 0 31 28-05-2019, Saat: 12:58
Son Yorum: delaporta444
  Bağlama Büyüsü Nedir? creeper 0 29 27-05-2019, Saat: 02:17
Son Yorum: creeper

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi