Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Saç Ekimi Nedir? Türkiye'de Nasıl Saç Ekimi Yaptırabilirim?
#1
Çoğu kişi için büyük bir problem haline gelmiş olan saç dökülmesi, erkeklerin % 80’inde görülmektedir. Bu kadar yüksek oranda olmasa da kadınların da büyük bir kısmında bu sorun yaşanmaktadır. Görselliği ciddi anlamda etkileyen bu sorun, görselliğe etkisi dışında kişilerde psikolojik bozukluklara bile yol açabilmektedir. Bu durumda hastalar Türkiye’de nasıl saç ekimi yaptırabilirim? diye düşünmeye başlamaktadırlar. Kişilerde yarattığı psikolojik etki ile herkesin kendisini her türlü ortamdan soyutlamasına da neden olmaktadır. Bu durumda uygulanan yöntemlerde kişiye ve durumuna göre değişmektedir.

Saç Ekimi Ne Demektir?
‘’Türkiye’de nasıl saç ekimi yaptırabilirim?’’ diye düşünen hastaların bu konuda öncelikle geniş bir bilgi edinmesi gerekmektedir. Bazı kişilerde görülen dökülme sorunu, nedenine göre kısa yoldan tedavi edilebilmektedir. Özellikle çevresel etkiler ile veya hormonal nedenler ile meydana gelen dökülmeler geçici olan dökülmelerdir ve uygulanacak ilaç tedavisi ile sorun ortadan kaldırılabilmektedir. Ancak bu tedavi aşamasının sonuç vermesi uzun zaman aldığı için hastalarında bu konuda sabrı kalmamaktadır.

Dökülme sorunu genetik olarak gerçekleşen ve aileden gelen genlerle doğuştan oluşan bir durum ise ilaç ile tedavi edilememektedir. Olumlu sonuç vermeyen ilaç tedavisi sonrası hastaların geneli Türkiye’de nasıl saç ekimi yaptırabilirim? Araştırmasına başlarlar. Psikolojik olarak etkilenen hastalar, herkesin kendine baktığı düşüncesinden kurtulamazlar. Bu nedenle bir an önce tedavi olmak ve bu psikolojiden hemen kurtulmak isterler.

Bu durumdaki kişiler doktora gittikleri zaman hemen ekim işlemine başlanmaz. Öncelikle kişinin bu sorunu neden yaşadığını belirlemek için bazı testler uygulanır. Bu testlerden çıkacak olan sonuca göre de tedavi aşamasına geçilir. Bu aşamada Türkiye’de nasıl saç ekimi yaptırabilirim? diye düşünen hastalar sorularına cevabı uzman doktordan alırlar. Yapılan testler ile hastada ilaçla tedavi edilemeyecek bir sorun bulunur ise ekim yöntemine başvurulmasına karar verilir.

Türkiye’de Saç Ekimi
Ekim işlemine karar verildikten sonra Türkiye’de nasıl saç ekim yaptırabilirim? diyen hastaya cevapla doktor tarafından verilir. Türkiye ekim işlemleri konusunda Dünya’da oldukça iyi bir yere sahip olmuştur. Teknolojik gelişmeler ışığında geliştirilen yeni yöntemler ile kalıcı ve etkin sonuçlara imza atan Türk doktorlar, birçok dış ülkeden gelen hastalarında ekim işlemlerini başarılı bir şekilde yapmaktadır.

İşlemi yaptırmayı düşünen kişiler, öncelikle bu işlemi kendileri için en doğu şekilde yapacak kliniği ve hekimi seçmelidirler. İşlemi başarı ile yapan hekim sayısı çok fazladır. Bu işlem büyük bir dikkat ve ustalık gerektirdiği için işlemin kimin tarafından nasıl yapılacağı da önemlidir.

Bu konuda iki ayrı yöntem vardır. FUE ve FUT teknikleri denilen bu yöntemler, geliştirilerek başarılı sonuçlar elde etmektedir. Hastaya hangi yöntemin uygulanacağı hastanın isteğine ve saç yapısına göre değişmektedir. FUE tekniğinde ense ve kulak arkası kısmından tek tek alınan kökler, dökülmenin yaşandığı alana da tek tek ekilmektedir. Herhangi bir kesi veya dikiş işlemi yapılmayan bu yöntem ile ekim yapıldığı belliolmamaktadır. Hasta aynı gün taburcu edilerek bazı zamanlarda kontrol edilmektedir.

FUT tekniğinde ise FUE tekniğinden farklı olarak kökler tek tek değil belirli kümeler halinde alınır. Hastanın köklerinin alınacağı alanlar belirlenerek geliştirilen son teknoloji aletler ile kümeler halinde alınan kökler yine kümeler halinde belirlenen seyrek alanlara ekilir. Bu işlemde de hasta aynı gün taburcu edilir ve sık sık kontrol edilir. Bu işlemin diğer işlemden farkı azda olsa yara izi olmasıdır. Ancak bu iz kısa sürede geçen ve derin olmayan izlerdir.
  


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Almanya konsolosluğu üzerinden nasıl Almanya vizesi alınabilir? nullsix 0 5 21-04-2019, Saat: 06:04
Son Yorum: nullsix
  Amerika Konsolosluğu'nun görevleri nelerdir ve Amerika'ya nasıl vize alınabilir? nullsix 0 6 21-04-2019, Saat: 05:40
Son Yorum: nullsix
  ÜDY Belgesi Nedir, Nereden, Nasıl ve Kimler Almalıdır? Fiyatları nullsix 0 21 12-04-2019, Saat: 00:36
Son Yorum: nullsix
  Türkiye ve dünyadan son dakika haberleri - Haberkusagi.net nullsix 0 24 06-04-2019, Saat: 22:37
Son Yorum: nullsix
  Siyez Nasıl Tüketilmeli? creeper 0 20 05-04-2019, Saat: 18:39
Son Yorum: creeper

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi