Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prp Destekli Saç Ekimi Hakkında Bilgi
#1
Kellik sorunu veya mevcut saçların dökülmesi çoğu kişide psikolojik sorun boyutunda rahatsızlıklar hissettirebilmektedir. Bu nedenle günümüzde kelliğin oluştuğu bölgede eski saç yapısının geliştirilmesi veya yeni saç yapısı oluşturulması için değişik yöntemler ortaya çıkarılmaktadır. Birçok cerrahi yöntemle ekim işlemlerinde başarılı sonuçlar alınırken bunların en gözdesi PRP yöntemi olmaktadır. Diğer ekim yöntemleri sadece yeni köklerden açılan bölgeye yeni kıl kökleri yerleştirerek kellik sorununun önüne geçmeyi hedeflemektedir. Fakat PRP yönteminde birçok fonksiyon bir arada yürütülerek alınan sonuçlar hissedilen rahatsızlığın en sağlıklı şekilde çözüme kavuşturmaktadır. Günümüzde PRP destekli saç ekimi yapılırken kişinin kendi kanını kullanarak elde edilen trombosit zengini plazma istenilen amaca ulaşmayı kolaylaştırmaktadır.

PRP Yöntemi Kıl Köklerini Nasıl Etkiler?
Burada asıl bilinmesi gereken PRP ne demektir? Ve PRP nasıl elde edilir? Öncelikle belirtmek gerekirse PRP kişinin kendi kanını kişiye kendisine tedavi uygulamak amacı ile kullanılmasıdır. Şöyle ki kişinin vücudundan alınan 10 cc kan yüksek dönüde santrifüj edilerek doğal plazma sıvısı elde edilme işlemidir. Deri dokusunun gelişmesi için en değerli madde içermektedir. Buradan da anlaşılacağı gibi PRP destekli saç ekimi yapılması esnasında kıl köklerine PRP enjekte edilerek deri dokusundaki hücreler canlandırılmakta ve kafa bölgesindeki saçların istenilen sıklıkta ve kısa sürede gelişmesi sağlanmaktadır. Bunun en büyük avantajı kişilerin kendi kanlarından olmasından dolayı bağışıklık reaksiyonu acısından olumsuz bir durum yaratması söz konusu değildir. Kıl köklerine uygulanması sırasında beslemenin dışında alerjik bir reaksiyon oluşturmamaktadır.

PRP uygulama esasları olarak saç ekimlerinde ve dökülmelerin görüldüğü bölgelerde bu konuda yapılan işlemler hakkında bilinmesi gereken en önemli konu PRP nin elde edilme yöntemi olacağından bu uygulamaya başlanmadan önce detaylı olarak araştırılması gerekir. Laboratuvar ortamlarında ayrıştırma yöntemi ile kırmızı kanın elde edilmesi ve bu kandaki akyuvarların ve trombositlerin ve bunların ortak özelliği olan pıhtılaşma etkenlerinin PGF gibi bir uygulamaya tabi tutularak bu tedavi yöntemi için plazmanın hazır hale getirilmesidir. Buradaki en önemli konu PRP enjekte edilerek yeni kıl elde edilmediği konusudur. Belirtmek istediğimiz konu yanlış bilinen PRP ile saç üretme konusudur. PRP saç üretme maddesi değil tamamen deri dokusunu besleyen ve bu sayede kıl köklerini bu dokuya daha sağlam tutunarak sağlam bir kök haline gelmesini sağlamaktadır. Buradan da anlaşılacağı gibi PRP destekli saç ekimi esasları olarak ekilmiş olan köklerin sağlamlaştırıldığının bilinmesidir.

Neden PRP Yöntemi İle Saç Ekimi Uygulanmalı?
PRP hakkında anlatılanlar ve bilinmesi gerekenler kısaca belirtilecek olursa kişinin kendine ait kan hücrelerinin spesifik yapıda plazma haline getirilmesi ve bunun tedavi amaçlı hasta olarak belirlenen kişinin kelliğini gidermek amacı ile yapılan ekim işleminin destekleyici bir unsuru olduğudur. Neden PRP yöntemi diye bir soru akla takılacak olursa çünkü tedavi uygulanacak olan ve ekim işlemine karar vermiş olan kişilerin kendi kanı tekrar vücuduna enjekte edildiği için kan yolu ile geçiş sağlaması ihtimali olan hastalık riskleri tamamen ortadan kalkmış durumdadır. Deri dokusunda alerji riski oluşması çok düşük bir ihtimal olmaktadır. Yapılan operasyon PRP destekli saç ekimi hastalara herhangi bir acı vermezken kısa zamanda sağlanan iyileşmesi sonucunda da herhangi bir iz bırakmamaktadır. En çok bilinen avantajları;

-Tedavisinden elde edilecek neticeler uzun süre kalıcı niteliktedir.

-Uygulama metotları olarak güvenli bir yapıya sahip olmasının yanında çok pratiktir.

-Deri dokusunu ve kıl köklerini yeniden canlandıran bir yapıya sahiptir.

-PRP destekli saç ekimi deriyi gençleştirerek saçların daha sağlıklı çıkmasını sağlar.

https://www.eurozenhairtransplant.com
  
[ Etiketler: destekli | ekimi | hakkinda | bilgi ]


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Satılık Yavru Köpekler Hakkında creeper 0 11 03-06-2019, Saat: 20:36
Son Yorum: creeper
  genel kültür, hastalıklar, bilgi sitesi test 0 20 01-06-2019, Saat: 00:19
Son Yorum: test
  Kürtaj Hakkında the 0 25 27-05-2019, Saat: 18:46
Son Yorum: the
  blog sitem hakkında öneri fikirlerinizi bekliyorum uguraK34 0 30 26-05-2019, Saat: 22:37
Son Yorum: uguraK34
  Wifi Şifresi Hakkında Detaylar Superisi 0 26 19-05-2019, Saat: 10:51
Son Yorum: Superisi

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi