Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Popoya Yağ Enjeksiyonu
#1
Popoya Yağ Enjeksiyonu

 

Popo bölgesine yağ enjeksiyonu, popo bölgesine konulan protezlere göre daha doğal ve kalıcı olabilmektedir. Uzun vadede sorun açmayan bir yöntem olma özelliğine sahiptir. Volüm kaybı fazla ise çok düz popoya sahip olan kişilerde bazen iki operasyon yapılması gerekebilir.

 

Operasyon sırasında vücudun başka bir böylesinden yağ alınması ve bu yağların homojenleştirilmesi santrifüj edilmesi ve sonrasında popo bölgesine enjekte edilmesi şeklinde yapılır.  İnce uçlu kanüllerle kas dokusuna yakın veya kas dokusunun içine doğru verilmesi tercih edilir.

 

Popo yapısına bağlı olarak aynı anda üst ve yanlarda veya popo altına doğru bulunan bölgelerde yağlar fazla ise, bu yağları alıp işlemden geçirdikten sonra vermeyi tercih ediyoruz. Popo bölgesi özellikle oturma eyleminde yoğun baskı altında olduğu için protezlerde bazen uzun vadede sıkıntı görülebiliyor anacak yapı enjeksiyonlarında konulan yağ tuttuğunda o bölgenin yapısına sahip olduğu için yan etki görülmüyor.

 

Ancak bu işlemin mutlaka genel anestezi altında ve hastane şartlarında yapılması önerilir. Operasyon sonrası kişinin 2 ay kadar spor yapmaması, sigara içmemesi ve mümkün olduğu kadar yüzüstü yatması önerilir. Otururken sandalye kenarında bacak altlarına baskı gelecek ama popoya baskı gelmeyecek şekilde oturulmalıdır.

 

Konulacak yağ miktarı ne kadar fazla ise damarlanma o kadar yavaş olacağı için çok fazla miktarda yağ konulması fazla bölüm arttırılması gerekiyorsa bu durumlarda işlem 2 aşamada yapılmalıdır. Bu da en az 2 ay gerektirir. Tercihen 6 ay sonra yapılması daha uygundur

 

3 hafta kadar süreyle uzun kullanımlarda sorun yaratmayan özel bir korse giyilmelidir.

Poponun alt kısmının fazla olması popoyu uzun ve düşük gösterir. 1/3 üst orta kısmının dolgun olması tercih edilir. Bu bölgenin dolgunlaştırılması önerilir.

 

Kalçalara yakın kısmın fazlalıklara neden olur ise, bu bölgenin de alınması daha şekilli bir görünüme kavuşulmasını sağlar. Poponun sadece dolgunluğu değil, dik, yuvarlak ve orantılı bir güzelliğe sahip olması amaçlanır.

 

Op. Dr. Ayşen Bilge Sezgin

Estetik, Rekonstrüktif ve

Plastik Cerrahi Uzmanı

www.bilgesezgin.com
  
[ Etiketler: popoya | enjeksiyonu ]


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi