Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Okul Öncesi Eğitim Hizmetleri
#1
Çocukların okul öncesi eğitimleri çocukların geleceğe hazırlanmaları açısından oldukça önemlidir. Çocukların özgür düşünme, bağımsız ve toplu hareket etme eğilimleri, kendine güvenlerinin yerine gelmesi açısından oldukça büyük bir önem taşıyor.

Çocuklar için sunulan bu hizmetler çekmeköy anaokulu kapsamında yaş gruplarına göre ayrı ayrı değerlendirilerek veriliyor. Hizmetler 2 ile 6 yaş arasındaki çocuklara yaş gruplarına göre oluşturulan sınıflarda konusunda uzman eğitmenler tarafınsan veriliyor.

Çocukların el becerilerinin yanı sıra düşünce yetilerinin gelişmesine yönelik bir takım eğitim müfredatları ile hazırlanan programlar disiplinli bir şekilde yerine getiriliyor. Verilen bu hizmetler Milli Eğitim Bakanlığı kapsamında verildiğinden eğitim müfredatı da milli eğitimin yönergelerine hazırlanıyor.

Verilen Hizmetler ile Çocuklardaki Kazanımlar

Çocuklar çekmeköy anaokulu ile birlikte toplu yaşamayı, sosyalleşmeyi ve birey olma ilkesini öğreniyor. Bu vasıfların kazanılması ile birlikte kendilerine güvenlerinin gelmesi sağlanarak, topluluk karşısında istek ve taleplerini dile getirebiliyorlar.

Paylaşımcı bir ruha sahip olmaları yine çekmeköy anaokulu tarafından verilen eğitimler neticesinde sağlanıyor. Aynı zamanda kişisel bakım ve temizliklerine önem vermeleri, kendi işlerini kendi yapmaları konusunda da önemli bilgiler verilerek çocukların sorumluluk bilinçleri geliştiriliyor. Bu eğitimler neticesinde çocuklardaki kazanımlar aileleri için de oldukça olumlu olarak kendisini gösteriyor.

Çocukların Yeteneklerinin Keşfedilmesi

Çocukların sosyal yapılarının gelişmelerinin yanı sıra beceri ve yetenekleri konusunda da önemli adımlar atılıyor. Her çocuğun yatkın olduğu yetenekleri birbirinden farklıdır. Bu nedenle çocuklardaki yetenekler tespit edilerek aileler bu konularda bilgilendiriliyor. Bundaki temel amaç çocukların yeteneklerine hitap eden branşlara yönlendirilmesi ile gelecekte başarılı olmalarının sağlanmasıdır. Aynı zamanda çocukların zekalarının gelişmesini sağlayan oyunlar ile de hoşça vakit geçirmeleri sağlanıyor.

Aileler çocuklarındaki değişimleri kısa süre içerisinde fark edebiliyorlar. Çocuklara verilen bu eğitimlerin temelinde ortak çalışma alanları yaratılarak topluca hareket etme, fikir alma ve fikir verme gibi özelliklerin onlara aşılanmasıdır. Bir problem ile karşılaşmaları durumunda ne yapmaları gerektiği konusunda adım atabilecek noktaya gelmeleri ile kaos ile karşılaşmaları halinde sorunların üstesinden gelmeyi öğreniyorlar.

Kendisine ve topluma yararlı bireyler yetiştirerek genel anlamda geleceğin temelleri atılarak en iyi şekilde eğitim metotları sunuluyor.

https://www.mutluari.com/
  


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Web barındırma hizmetleri; Onlar ne? delaporta444 1 8 21-05-2019, Saat: 20:50
Son Yorum: seorendesi
Thumbs Down Su Kaçağı Tespiti Hizmetleri sukacagi 0 13 14-05-2019, Saat: 18:56
Son Yorum: sukacagi
  Sosyal Medya Hizmetleri Superisi 0 14 11-05-2019, Saat: 21:10
Son Yorum: Superisi
  İstanbul nakliyat hizmetleri xenops 0 16 11-05-2019, Saat: 15:51
Son Yorum: xenops
  work and travel, yurtdışı eğitim, yurtdışı dil okulları Codess 0 12 07-05-2019, Saat: 12:46
Son Yorum: Codess

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi