Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
KURUMSAL SEO HİZMETLERİ
#1
İçinde bulunduğumuz çağın en büyük buluşu olan internet, kullanım alanları itibariyle tüm ev ve iş yerlerinde kullanılarak insanların ve kurumların sanal ortamdaki tüm ihtiyaçlarını karşılamaktadır. İnternetin kullanılmaya başlandığı gün itibariyle, bilhassa kurumlar ve bireysel işletmeciler bu durumu kendi lehine çevirerek dijital dünyadaki tanıtım çalışmaları sayesinde ününe ün katıp, dev kitlelerle buluşmaktalar…
İnternet, kişiler için birer alışveriş, tanışma, bilgi edinme vb. gibi amaçlarla kullanılırken, kurumlar için ise ticari amaç için kullanarak bu sayede satış cirolarını arttırmayı ve pazar alanlarındaki rekabet ortamlarına daha güçlü bir şekilde boy göstermeyi amaçlamışlardır. Tabi bu alanda başarılı olabilmek içinde kurumsal seo hizmetlerinin planlı ve oldukça sağlam temeller üzerinde gerçekleştirilmesi gerekir.

Peki Nedir Bu Kurumsal Seo Hizmetleri?
Öncelikle seo’nun kelime anlamını öğrenelim… Seo; En kısa tanımı ile arama motoru optimizasyonudur. Daha anlaşılır olabilmesi açısından bunu bir örnekle açıklayalım;
Örneğin; Bir internet siteniz var ve bu sitenin arama motorlarında “Google, Yahoo, Yandex gibi…” en üst sıralarda gözükmesi için yapılan çalışmaların bir bütünüdür. Bu da; arama motorlarının akıllı robotlar olarak bilinen sistemleri sayesinde internet sitelerini tarayarak içeriklerine göre bir sınıflandırma yaptıktan sonra, içeriklerin en özgün ve kaliteli olan siteleri üst sıralara yerleştirmesi ile gerçekleşen bir olaydır. İşte kurumsal seo’da kurumlara ait sitelerin bu arama motorlarınca istenen seviyeye eriştirmesi amacıyla yapılan seo çalışmalarında ibarettir.


Kurumsal seo çalışmaları; seo uzmanları tarafından yürütülmektedir. Her ne kadar kurumsallaşmış firmaların kendi bünyelerinde seo uzmanlarından oluşan departmanlar bulunsa da, zaman zaman yeterli olmayabiliyor. Bu nedenle de kurumlar dışarıdan kurumsal seo hizmeti alanında destek almak zorundadır.
Kurumsal seo çalışmalarında seo uzmanları öncelikle;
1. Kurumlarla görüşerek kurum ihtiyaçlarını tespit ettikten sonra kurumlara ait resmi web sitelerini inceleyip bir seo analizi yaptıktan sonra, site içeriklerinin seo uyumlu olup olmadığını tespit eder.
2. Rakip analizi yaparak, arama motorlarındaki sıralamalarını takip eder ve rakip firmaların sitelerinde kullandıkları anahtar kelimeleri belirleyerek, sorumlu oldukları kuruma ait sitenin eksikliklerini belirleyip bir düzenleme getirir.
3. Seo iç ve dış analizi, backlink analizi yapar. Yani siteye gelen linklerin yarar ve zarar durumunu tespit ederek gerekli ayrıştırma işlemini gerçekleştirir.
4. Son olarak da aylık veya haftalık olarak raporlama yaparak, düzenledikleri seo raporunu firmaya gönderir.
Sizlerde firmalarınızın sanal ortamdaki rekabet ortamından etkilenmemesi ve sanal satışlarınızın artması Kurumsal seo uzmanları ile çalışmalısınız.

Detaylı bilgi için: https://kolaypazarlama.net/seo-danismanligi-hizmeti/
  
[ Etiketler: kurumsal | hizmetleri ]


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Çatı hizmetleri , Boya Badana , Fayans ve kalebodur hizmetleri test 0 1 Bugün, Saat: 01:29
Son Yorum: test
  Tv hosting - ip kamera canlı yayın ve radyo hosting hizmetleri nullsix 0 7 18-07-2019, Saat: 20:59
Son Yorum: nullsix
  Sohbet Siteleri Bedava Chat Mobil Sohbet Yapmanin Ücretsiz Hizmetleri ErkanS 0 24 05-07-2019, Saat: 16:54
Son Yorum: ErkanS
  Eskişehir Çilingir Hizmetleri creeper 0 20 29-06-2019, Saat: 01:41
Son Yorum: creeper
  Ankara Esat Anahtar ve Çilingir Hizmetleri esatcilingir 0 21 26-06-2019, Saat: 17:09
Son Yorum: esatcilingir

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi