Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
İsrail Konsolosluğu
#1
İsrail konsolosluğu, Türkiye ve İsrail arasındaki diplomatik ilişkileri yürütmek, Türkiye'de ikamet eden İsrail vatandaşlarının konsolosluk ve diğer resmi işlemlerini gerçekleştirmek ve İsrail'e seyahat edecek olan veya çeşitli amaçlarda İsrail'de uzun süreli ikamet edecek olan Türk vatandaşları için vize işlemlerini yapmaktadır. İsrail konsolosluğu Türkiye ve İsrail'in resmi tatilleri haricinde hafta içi her gün hizmet vermektedir. Vize işlemleri konsolosluk tarafından ilan edilen belirli saat aralığında yapılmaktadır. Vize başvuruları ve vizesi onaylanan pasaportlar bu saat aralığında sahiplerine teslim edilmektedir.

İsrail vizesi başvuru formu tek sayfadan oluşmaktadır. Form üzerinde kişisel bilgiler, pasaport bilgileri ve seyahat amacının ne olduğuna dair bilgiler istenmektedir. Bu bilgiler doğru ve açık ifadelerle form üzerinde paylaşılmalı, sunulan evraklarla form üzerine yazılan bilgilerin gerçekliği ispat edilmelidir.

Türkiye sınırları içerisinde İsrail'e ait olan çok sayıda yetkili ve tam teşekküllü kurum bulunmaktadır. Ülke içerisinde bulunan İsrail Konsolosluğu aracılığı ile Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları İsrail Turistik Vize başvuru işlemleri gerçekleştirebilmektedirler. Konsolosluk hizmetinin yanı sıra, resmi evrakların onaylanması ve hazır hale getirilmesi de konsolosluk tarafından yapılmaktadır. Ek olarak, her konsolosluk İsrail Devleti'nin diplomatik anlamda temsilcisidir.
  


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Portekiz Konsolosluğu'nun temel görevleri ve vize işlemleri hakkında bilgiler nullsix 0 35 09-05-2019, Saat: 22:02
Son Yorum: nullsix
  Norveç konsolosluğu iletişim kanalları ve vize işlemleri ile ilgili bilgiler nullsix 0 37 09-05-2019, Saat: 21:25
Son Yorum: nullsix
  Malta konsolosluğu iletişim kanalları ve vize ücretleri nullsix 0 36 09-05-2019, Saat: 19:53
Son Yorum: nullsix
  Lüksemburg konsolosluğu vize başvurusu ve randevu işlemleri nullsix 0 37 07-05-2019, Saat: 21:23
Son Yorum: nullsix
  İsrail vizesi almadan önce hangi konulara dikkat etmeliyiz? nullsix 0 42 07-05-2019, Saat: 18:50
Son Yorum: nullsix

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi