• Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1
Gösterim Stili

Hakkında bilmeniz gereken diş bakımı bilgileri
#1
Sadece bir grup yetişkin dişi alırsın. Bu yüzden onları doğru bir şekilde önemsemeniz çok önemlidir. Bu makale dişlerinize nasıl bakacağınız hakkında değerli bilgiler içerir, böylece ihtiyaç duyduğunuz sürece beyaz ve güçlü olmaya devam ederler. Bazı harika ipuçları için okumaya devam edin.

Diş Ağrısına Ne İyi Gelir? Diş Ağrısı İçin Bitkisel Yöntemler - Kartalnews.com

Mükemmel kalitede bir diş fırçası alın ve düzenli olarak değiştirdiğinizden emin olun. En iyi diş fırçaları diş etlerine karşı yumuşak hissedecektir. Düzenli olarak fırçalarsanız kanama yapmamalısınız. Bu senin fırçanın çok zor olduğunu işaret edebilir. Ayrıca, bakteri bir diş fırçasına çabucak geliştiği için, bir aydan uzun süredir kullanmayın.

Sahip olduğunuz her öğünden sonra dişlerinizi iyice fırçalayıp temizlemelisiniz. Nerede olursanız olun dişlerinizi temizleyebilmeniz için küçük bir diş fırçası ve diş ipi taşımanıza çekinmeyin. Dişlerinizi bir yemekten sonra temizlemezseniz, dişlerinizi daha sonra temizlemek için daha fazla zaman ayırın.

Emin ol. Fırçalama iyi bir alışkanlık olsa da, dişlerinizi korumak için yeterli değildir. Gıda parçacıkları genellikle dişler arasında otururlar; Bu derhal ele alınmazsa diş çürümesine yol açabilir. Her yemekten sonra diş ipi kullanmak, dişler arasındaki enkazın temizlenmesine yardımcı olur, böylece en uygun diş sağlığını sağlayabilirsiniz.

Alkolsüz ve doğal ağız gargaraları en iyi seçeneklerdir. Bu gargaralar o yanmayı içermez ve ağız kokusuyla çok büyük ölçüde yardımcı olurlar. Alkollü gargaralar ağzınızı zamanla kurutur. Çoğu durumda ağız ağrısından kuru ağız sorumludur.

Dilini temizlemeyi unutma. Dişlerini düzenli olarak fırçalayabilirsin, ama dilini de temiz tutmayı hatırlıyor musun? Dilinizi temizlemek, özellikle nefesinin temiz ve taze kokusunu istiyorsanız önemlidir. Diliminizi en azından kazıdığınızdan emin olun, aksi takdirde dilinizi düzenli olarak fırçalayın.

Sözlü itirazcılara gelince doğru olun. Bunlar, doğru şekilde kullanılmaları koşuluyla ağız hijyeninize yardımcı olacaktır. Yine de fırçalamayı değiştirmezler. Ayrıca plaktan kurtulmuyorlar. Oral irrigatorlar da kullanılmalıdır, çünkü bakterileri sakız dokularına itebilirsiniz.

Dişlerin tüm yüzeylerini fırçalayın. Birçok insan sadece görünen yüzeyleri temizlemenin gerektiğini düşünür, ancak bakteriler dişlerin gizli kısımlarında saklanmayı sever. Bunlar çeşitli diş problemlerinin ortaya çıkabileceği bölgelerdir. Fırçalarken, her dişin dış, iç ve çiğneme yüzeylerini fırçaladığınızdan emin olun.

Dişlerinizi her gün en az bir kez kaliteli bir diş ipi ile ovun. Dişler arasında yiyecekler sıkışır ve dişlerinizi ne kadar iyi fırçalarsanız yapın, her şeyi alamazsınız. Yiyeceklerin dişlerinizdeki boşlukları meydana getirmemesini sağlamak için ulaşılması zor yerlere ulaşmak için diş ipi kullanın.

Limon ve sirkenin diş beyazlatmada yardımcı olabileceğine inanan birçok insan var. Bu doğru değil; Bunlar gibi çareler, aslında dişlerine zarar verecek kadar asit var. Sirke ya da limon suyu kullanırsanız, lekelerinize ve boşluklara karşı şansınızı artıracak olan emaye zarar verebilir.

Dişlerinizi fırçalarken ne kadar sıklıkla dişlerinizi fırçaladığınız kadar önemli olabilir. Çoğu diş hekimi günde iki kez fırçalamayı tavsiye etse de, geceleri uyumadan önce o fırçalardan birini yapmak önemlidir. Tükürük sırasında tükürük üretimi çok daha yavaştır ve daha az tükürük, zarar veren bakterilerin büyümesine izin verebilir.

Elektrikli diş fırçası kafanızı 2 ay sonra bile değiştirmelisiniz. Kıllar zamanla bozulur ve artık dişlerinizi ihtiyaç duyduğunuz kadar temiz tutmazlar. Ayrıca, diş fırçanızda bakteriler büyüyebilir ve bu da onu sağlıksızlaştırabilir. Ağzınızın yakınında bu tür şeyleri istemiyorsunuz çünkü sağlık sorunlarına neden olabilirler.

Artık burada ortaya konulan ipuçlarını gözden geçirme şansın oldu, şimdi bir diş bakımı alayı başlatabilirsin. İpuçlarını hayatınıza uygulayın ve dişlerinizin muhteşem görünmeye devam ettiğini göreceksiniz. Diş hekiminizi de görmeye devam edin ve dişleriniz yaşlılığa iyi bakacaktır.


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular / Yazar Yorumlar / Okunma Son Yorum
0 Cevaplar 48 Görüntüleme
Son Yorum Laplace
06-11-2018, Saat: 09:59
0 Cevaplar 42 Görüntüleme
Son Yorum Warfley
30-10-2018, Saat: 20:44
0 Cevaplar 40 Görüntüleme
Son Yorum Warfley
25-10-2018, Saat: 20:58
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi