Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Fransa Konsolosluğu
#1
Fransa; doğal güzellikleri, kültürel zenginliği ile Avrupa'da sanat merkezi olarak bilinen bir Avrupa kentidir. Turizm açısından oldukça gelişmiş olan Fransa, her yıl milyonlarca turisti ağırlamaktadır. Notre Dame Katedrali, Eyfel Kulesi, Louvre Müzesi gibi dünya üzerinde tanınan birçok kültürel mirasa sahip olan Fransa'nın resmi dili Fransızcadır. Fransa'nın yerel saati, Türkiye'nin saatinden 1 saat geridedir. Batı Avrupa'da yer alan Fransa'da Akdeniz iklimi hakimdir. Bununla birlikte; Türkiye'de faaliyet gösteren Fransa konsolosluğu Avrupa'nın en önemli şehirleri arasında içinde alan Fransa'ya gitmek isteyen Türk vatandaşlarının vize, kimlik ve pasaport işlemlerini yürütmektedir.

İş, ziyaret, seyahat ve diğer nedenler ile Fransa'ya gitmeyi planlayan umuma mahsus pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Fransa vize işlemlerini yerine getirmesi gerekir. 180 gün içerisinde 90 günü aşmayan Fransa seyahatlerinde yeşil, gri ve siyah pasaport hamili Türk vatandaşları Fransa Vizesi işlemlerinden muaf olurlar.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Fransa'ya yapacakları seyahatlerle ilgili işlemleri, Fransa Büyükelçiliği ve Fransa Başkonsolosluğu tarafından yürütülmektedir. Aynı zamanda Türkiye'de oturan 3. Ülke vatandaşlarının Fransa'ya yapacakları seyahat için gerekli olan işlemler de, büyükelçilik ve konsolosluk tarafından yürütülmektedir. Fransa Başkonsolosluğu ve Fransa Büyükelçiliği, Fransa Schengen vizesi işlemleri için karar verme yetkisine sahip tek mercidir.
  


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Portekiz Konsolosluğu'nun temel görevleri ve vize işlemleri hakkında bilgiler nullsix 0 35 09-05-2019, Saat: 22:02
Son Yorum: nullsix
  Norveç konsolosluğu iletişim kanalları ve vize işlemleri ile ilgili bilgiler nullsix 0 37 09-05-2019, Saat: 21:25
Son Yorum: nullsix
  Malta konsolosluğu iletişim kanalları ve vize ücretleri nullsix 0 36 09-05-2019, Saat: 19:53
Son Yorum: nullsix
  Lüksemburg konsolosluğu vize başvurusu ve randevu işlemleri nullsix 0 37 07-05-2019, Saat: 21:23
Son Yorum: nullsix
  İngiltere konsolosluğu ve vize işlemleri ile ilgili merak edilen her şey burada nullsix 0 35 07-05-2019, Saat: 16:42
Son Yorum: nullsix

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi