Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Finlandiya Konsolosluğu
#1
Finlandiya'ya giriş yapılabilmesi için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Schengen vizesini alması zorunlu tutulmaktadır. Finlandiya'ya seyahat etmeyi düşünen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları 90 günden daha kısa sürecek olan kalmalar için Finlandiya Schengen vizesi, 90 günden daha fazla sürecek olan kalış için ise oturma iznini (eğitim, aile birleşimi, çalışma) Finlandiya Konsolosluğu vize biriminden almakla yükümlüdür.

Kimlik sahteciliği sorununun önüne geçilmesi amacıyla gerçekleştirilmekte olan biyometri işlemlerinde, kaydedilen verilerin tespiti parmak izi merkezlerinde yerine getirilir. Bu nedenle Finlandiya vizesi başvurusunu gerçekleştiren kişiler kendi parmaklarından alınması zorunlu olan parmak izi verileri için o an hazır olmalıdır. Gittikçe daha yaygın hale gelen bu sistem; öncü Avrupa ülkelerinde çoktan yaygınlaşmış durumdadır. İleride yalnızca parmak izi sisteminin kabul edileceği, diğer eski yöntemlerin ise devre dışı kalacağı unutulmamalıdır. Finlandiya Konsolosluğu vize işlemleri parmak izi tarama yöntemi ile çalışmaktadır.

Bireysel olarak kullanılabilen Türkiye Cumhuriyeti pasaportu sahibi vatandaşlar, üç aydan daha kısa sürecek konaklamaları adına Finlandiya Schengen turistik vize şartlarına tabi tutulur. Finlandiya turistik vize başvuruları kendi içerisinde ikiye ayrılır. 90 günden daha fazla olmayacak kısa süreli turistik seyahatler için Schengen vizesi ile birlikte, 90 günden daha çok sürecek olan ziyaretler için ise oturma izni belgesi talep edilir. Finlandiya turistik vize de Schengen kategorisi içerisinde yer alır.
#2
teşekkürler bilgi iiçin
  


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Portekiz Konsolosluğu'nun temel görevleri ve vize işlemleri hakkında bilgiler nullsix 0 33 09-05-2019, Saat: 22:02
Son Yorum: nullsix
  Norveç konsolosluğu iletişim kanalları ve vize işlemleri ile ilgili bilgiler nullsix 0 35 09-05-2019, Saat: 21:25
Son Yorum: nullsix
  Malta konsolosluğu iletişim kanalları ve vize ücretleri nullsix 0 35 09-05-2019, Saat: 19:53
Son Yorum: nullsix
  Lüksemburg konsolosluğu vize başvurusu ve randevu işlemleri nullsix 0 33 07-05-2019, Saat: 21:23
Son Yorum: nullsix
  İngiltere konsolosluğu ve vize işlemleri ile ilgili merak edilen her şey burada nullsix 0 33 07-05-2019, Saat: 16:42
Son Yorum: nullsix

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi