Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Durex
#1
İnsan hayatında cinselliğin çok önemli bir yeri vardır. Soyun devamı için olduğu kadar, çiftler arasındaki bağın da temellerinden biridir. Cinsel birleşmenin sonuçlarından biri de kuşkusuz gebeliktir. Her cinsel birleşme, çocuk sahibi olmak amacıyla olmadığı gibi, bilinen eski doğum kontrol yöntemleri de istenmeyen gebeliği önlememektedir. Bu yöntemler; genellikle hurafelere dayanan, kulaktan dolma yöntemlerdir. Ayrıca bu yöntemlerde hijyene dikkat edilmediği için insan sağlığına zararlı olabilecek pek çok durum ortaya çıkabilir. Günümüzde ise bilimsel gelişmelerin tıpa alanında da kendini göstermesi ile modern ve sağlıklı doğum kontrol yöntemleri uygulanmaya başlandı. Kuşkusuz prezervatif, bu yöntemler içerisinde en pratik ve etkili olanı haline gelmiş durumdadır. Durex prezervatifleri de bu sektörde, kalitesiyle ilk akla gelen marka durumundadır.
Durex Prezervatifleri Nasıl Kullanılır?
Cinsel birleşme öncesinde prezervatif hazır bulundurulmalıdır. Kutusundan çıkarılan prezervatifin paketi, sert veya kesici bir aletle açılmamalıdır. Ayrıca tırnakların prezervatifle olan temasına dikkat edilmesi gerekir. Bu tür durumlar prezervatifin delinmesine veya yırtılmasına sebep olabilir. Prezervatifin uç kısmı elle tutulup havasının alınması, birleşme esnasında yırtılmasını engelleyecektir. Birleşme öncesi prezervatif kontrol edilmeli, herhangi bir şekilde yırtılmış, delinmiş veya son kullanma tarihi geçmiş ürün kullanılmamalıdır. Prezervatifler kauçuktan üretildikleri için suya dayanıklıdır. Bu nedenle tuvalete atıldığında tıkanmaya neden olabilir. Sadece tek kullanımlık olan prezervatifleri kullanımın hemen ardından ağzı bağlanarak bir poşet içerisinde çöpe atılmalıdır. Durex, marka kalitesi ile istenmeyen gebelik durumlarına karşı en etkili doğum kontrol yöntemi olmaktadır.
Durex’in Sağlıklı Cinsel Yaşam Hedefi
Prezervatiflerin doğum kontrol amacı dışında, cinsel yollarla bulaşan hastalıkları önlemek gibi çok önemli görevi de vardır. Bu tür hastalıklar; kan, tükürük ve sperm gibi vücut sıvıları ile bulaştığından prezervatif kullanımı, bu sıvıların cinsel bölgelerle temasını önlemektedir. Özellikle AIDS ve diğer cinsel yolla bulaşan hastalıklara karşı prezervatif kullanımı, hayati derecede önemlidir. Ayrıca kişisel temizliğin de çeşitli enfeksiyonları önlediği bilinen bir gerçektir.
https://www.recete.com/durex/ adresinde durex marka prezervatif çeşitlerini bulabilirsiniz. Seçmiş olduğunuz ürünleri, ödeme avantajları ve kargo seçeneği ile temin edebilirsiniz.
  
[ Etiketler: durex ]


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi