Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Döner Merdiven
#1
Döner merdivenler, metrekareleri korur çünkü geleneksel merdivenlerden çok daha küçük bir alanı kaplarlar. Cesur şekiller ve çeşitli konfigürasyonlarla, projelerde ikonik nesneler de olabilirler. Ancak, bu merdivenlerin tasarımı, rahatsız edici veya tehlikeli bir sonucu engelleyebilmeniz için dikkatli bir şekilde yapılmasını gerektirir. Döner merdivenler farklı yapısal konfigürasyonları benimseyebilir. En yaygın olanları, adımların sabitlendiği merkezi direkli dairesel bir formata sahiptir. Planda çözülen akışlara göre, merdivenin nerede başlayacağı ve üst seviyede nerede biteceği konusunda net olmak önemlidir. Ayrıca, merdivenin çapına göre belirlenen dönme açısını da bulmanız gerekir. Adım sayısını ölçmek için merdivenin çapını ve uzunluğunu bilmek önemlidir. Bununla birlikte basamakların merkezi direğe yaklaşırken düzensiz şekilleri olduğu göz önüne alındığında döner merdiven basamaklarının hesaplanmasında hangi noktayı uygulayacağınızı tanımlamanız önemlidir. Kullanıcının yürüdüğü bu faydalı hattın merkezin 2 / 3'ü arasında olduğu düşünülmektedir.

Bunu belirledikten sonra, bu yazıda belirtildiği gibi geleneksel bir merdivenle aynı yöntemi uygulayabilirsiniz. Tek fark, Blondel formülüne uyum sağlama konusunda daha büyük bir zorluk olduğundan, biraz daha yüksek bir tolerans kullanılması gerektiğidir. Örneğin plakalar ile 100 cm yarıçaplı bir merdiven alanı arasındaki mesafe 3.00 m ise, mekandaki düzenine göre merdiven biteceği noktadan başlayacaktır. Yani 360 ° dönme açısı ve değerleri önceki formüle yerleştirirken toplam çevresi 6.28 m olacaktır. Faydalı çizgiyi kullanarak hesaplanan uzunluğun, insanların adım atacağı 4.18 metre olduğunu göreceksiniz. 15 adım denersek, 27 cm basamak ve 20 cm yükselticimiz olur. Geleneksel bir döner merdiveni biraz aşacak şekilde toplam 67'ye çıktık. Bir döner merdivende, belirli kısıtlamalarla bu değer kabul edilebilir.

Döner merdivende düşülecek minimum yarıçap 70 santimetre olmasına rağmen, her zaman en az 80 santimetre yarıçaplı merdivenleri tercih etmelisiniz. Ayrıca basamaklarla tavan arasında ya da üst basamaklarda asgari 2,15 metre yüksekliğinde olması gerekir. Bu önerilere göre bir döner merdiven önerirken daha fazla özerkliğe sahip olabilirsiniz. Korkma, yaratıcılığını serbest bırak ve ilginç ve işlevsel bir merdiven tasarla.

Web Sitesi: https://www.fakrocatimerdivenleri.com/doner-merdivenler/
  
[ Etiketler: doner | merdiven ]


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Ahşap Döner Merdiven BirSen 0 48 08-04-2019, Saat: 09:39
Son Yorum: BirSen
  Çatı Merdiveni ve Merdiven - Katlanircatimerdiveni.com Erman 0 57 07-03-2019, Saat: 14:37
Son Yorum: Erman
  Döner Merdiven ve Çatı Merdiveni - Catimerdivenfiyatlari.com Erman 0 56 07-03-2019, Saat: 09:26
Son Yorum: Erman
  Döner Merdiven BirSen 0 215 12-07-2018, Saat: 14:39
Son Yorum: BirSen
  Ankara'da döner yiyebileceğiniz en iyi yer - Harbii Döner nullsix 0 235 03-04-2018, Saat: 23:14
Son Yorum: nullsix

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi