Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Çin Konsolosluğu
#1
Türkiye Cumhuriyetinde ikamet eden Çin vatandaşlarının tüm konsolosluk işlemlerini ve Çin'e seyahat gerçekleştirecek olan Türk vatandaşlarının vize süreçlerini yürüten Çin konsolosluğu, Türkiye ve Çin Halk Cumhuriyetinin resmi ve hafta sonu tatilleri haricinde hizmet vermektedir. Hafta içi her gün çalışma saatleri içerisinde konsolosluk işlemleri yürütülmekte olup, vize işlemleri konsolosluk tarafından ilan edilen saatler içerisinde gerçekleşmektedir. Bu saatler dışında konsolosluk vize işlemlerini kabul etmemektedir.

Çin vizesi almak isteyen vatandaşlar büyük elçilik, başkonsolosluk, vize merkezleri ve aracı vize danışmanlık acenteleri üzerinden kısa süreli seyahatleri için vize başvurusunda bulunabilirler. Ancak uzun süreli seyahatler, aile birleşimi, oturma ve çalışma izni gibi uzun süreli vizeler için vatandaşların bizzat büyük elçilik ve başkonsolosluğa başvuruda bulunmaları gerekmektedir. Uzun süreli vize talebi için randevular konsolosluğun irtibat telefonları ve e-mail adresleri üzerinden alınabilmektedir.

Çin'e gidebilmek için yapılan başvuru yakın tarihlerden bu yana direkt olarak Çin Konsoloslukları'na yapılmaktadır. Bir süre önce bu tür yapılan başvuruların tamamı Vize Hizmet Merkezleri'ne devredilmiştir. Bu nedenle Çin ticari vizesi başvurusunda bulunacak olan kişilerin bu kurumlar aracılığı ile veyahut da yetkili acenteler aracılığı ile işlem yapması gerekmektedir. Bahsi geçen acenteler ve hizmet merkezleri Türkiye genelinde bir hayli fazla sayıda olduğu için, başvurular daha kısa süreler içerisinde olumsuz veya olumlu şekilde sonuçlandırılabilmektedir.
#2
teşekkürler bilgi için
  


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Dubai Konsolosluğu - Dubai Vize Laplace 0 52 29-01-2019, Saat: 19:34
Son Yorum: Laplace
  Yunanistan Konsolosluğu Laplace 0 113 22-01-2019, Saat: 15:09
Son Yorum: Laplace
  Portekiz Konsolosluğu Laplace 0 85 22-01-2019, Saat: 15:03
Son Yorum: Laplace
  Norveç Konsolosluğu Laplace 0 112 22-01-2019, Saat: 13:00
Son Yorum: Laplace
  Mısır Konsolosluğu Laplace 0 115 22-01-2019, Saat: 12:52
Son Yorum: Laplace

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi