Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bursa Özel Okul
#1
Bursa Özel Okullar Listesi
Fen koleji denince insanların kafasında bir çok soru işareti oluşuyor. Hem öğrenciler hem de veliler büyük övgüyle çocuğunun fen koleji kazandığını duyunca mutluluktan havalara uçuyor. Öğrenciler de fen kolejlerinde en iyilerinin kendileri olduklarını sanıyorlar. Bursa fen koleji araştırması yapalım dedik. Bir de baktık ki zaten her öğrenci birbirine başarı olarak o kadar milimetrik yakınlar ki hiç birinin birbirinden adeta farkları yok. Mesela bir öğrenci 100 üzerinden 99 puan alıyorsa diğeri 99,01 alıyor.

Özel bursa fen koleji denince amaaaan nasılsa özel herkes parayla girmiştir diye düşünüyorsanız yine aldandığınızı belirtmek isterim. Özel okul da olsa fen kolejlerine eğer belli bir başarınız yoksa kesinlikle giremezsiniz. Bu durum Türkiye'deki eğitim sistemine karşı. İşte tam da dananın kuyruğunun koptuğu yere geldik. Şimdi efendim bütün özel okullarda ve devlet okullarında müfredat aynıdır. Diyelim ki bir öğrenci maddi durumu iyi diye fen kolejine gitmek istedi ve gitti diyelim. Dedik ya tüm Türkiye'de müfredat aynıdır diye. Sizce bu çocuk okulda nasıl başarılı olacak? Çocuğun psikolojisi bozulmaz mı? Öte yandan fen koleji bursa için neden bursluluk sınavları yapılsın öyle değil mi? Benim anlatmak istediğim ne zengine küsmek ne de fakiri yerin dibine sokmak. Eğer bir öğrenci derslerine başarılı ve disiplinli şekilde çalışırsa fen kolejine gidebilir. Eğer bir öğrenci hem maddi durumu iyi hem de derslerinde başarılı ise yine özel fen kolejine gidebilir. Durumu iyi olmayanlar da çok çalışıp burs kazanabilirler. Bu durumda devlet ve özel okul herkese adil davranıyor.

Bursa Ortaokulları
Bursa en iyi ortaokullar da keza fen kolejleri gibi gayet başarılılar. Bizim her zaman savunduğumuz bir konu var. Eğitim ailede başlar ve ailede biter. Çocuklar okula sadece öğrenmeye gidiyorlar. Hani derler ya eğitim ve öğretim yılı diye işte bu 2 konudan ilki olan eğitimin temeli çocuğa anne ve baba tarafından verilir. Bursa ortaokul çağına gelmiş bir çocuk zaten eğitimin temelini ailesinden almıştır hatta bize göre de almış olması gerekiyor. Elbette insanoğlu eğitime aç olduğu için özel okullarda da eğitim ve öğretmen kalitesini düşündüğümüz zaman bursadaki ortaokullar bu konuda kendini geliştirmiştir. Eğer başka bir şehirde yaşıyorsanız ve Bursa'ya taşınmak zorundaysanız hiç tereddüt etmeden çocuğunuzu Bursa'daki her hangi bir özel ortaokula kayıt yaptırabilirsiniz.
  
[ Etiketler: bursa | ozel | okul ]


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Bursa Tuvalet Açma , Bursa Su Kaçağı Tespit , Bursa Gider Açma test 0 4 23-05-2019, Saat: 01:50
Son Yorum: test
  Matematik özel ders hizmeti nullsix 0 7 21-05-2019, Saat: 23:52
Son Yorum: nullsix
  Bursa evden eve nakliyat skirubo 0 10 21-05-2019, Saat: 18:41
Son Yorum: skirubo
  Doğum günlerine özel hediyeler creeper 1 22 09-05-2019, Saat: 11:14
Son Yorum: galaksi
  bursa ingilizce kursları , bursa dil kursları test 0 13 06-05-2019, Saat: 18:42
Son Yorum: test

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi