Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bot mu Yağmur çizmesi mi
#1
Merhaba arkadaşlar bu yazımızda Kısa boylu kadınlar nasıl bot, çizme giymeli, çizme seçerken, nelere dikkat etmeli bu konuları konuşacağız.Öncelikle şunun altınız çizmek istiyorum boyunuz ve bacaklarınız kısa ise kesinlikle dizi süstü ve uzun çizmeler giymemelisiniz. Bu tür çizmeleri giydiğinizde sanki siz çizmeyi değilde çizme sizi giymiş gibi bir görünüm ortaya çıkacaktır.
Şaka bir yana da illada uzun yağmur çizmesi istiyorsanız yine boyunuzla uygun uzunlukta ama diz kapağının 2 cm aşağısında topuklu çizme ve kışlık bot seçmek sizi her zaman şık ve çekici gösterecektir. Kısa boylu kadınların tercih edeceği çizme ve bot modelleri genellikle alçak puntlu yumuşak malzemelerden oluşan yarım bot ya da diz ve bilek arasında kalan çizmeler tercih edilmelidir. Mesela kısa boylu hanımlar boyunu daha uzun göstermeleri için bir diğer alternatif ise dolgu topuklu çizme ve botlar olabilir. Böylelikle boyunuz hem daha uzun hem de çok daha şık bir görünüm kazanmış olabilirsiniz.
Bacakları kalın ve kısa boylu kadınlar kesinlikle dizüstü ve uzun çizmeler giymemelidir. Bu bayanların tercih edeceği modeller genellikle daha alçak kontlu yumuşak malzemelerden oluşan ve yarım bot diye tabir edilen diz ve bilek boyu arasında kalan çizmeleri tercih etmelidirler. Dikkat edilecek diğer bir husus ise alınan çizme yumuşak deri değil ise arkasında ve iç kısmında küçük bir lastik varsa bu daha rahat bir kullanım sağlayacaktır. İnce ve uzun bacaklı kadınların dikkat etmesi gereken nokta ise sivri burunlu çizmeleri kesinlikle kullanmamalıdır. Bu tercih zaten uzun olan ayaklarını daha da uzun gösterecektir. Bu tip de bayanlar ise uzun ince kontlara sahip bütün uzun çizmeleri kullanabilirler. Uzun boylu ince hanımlar uzun çizmeleri en iyi şekilde taşıyacak kişilerdir. Alçak potlu uzun çizmeleri çok iyi bir şekilde taşıyacaklardır. Uzun boylu ve ince bayanlara önerilen püf nokta kesinlikle yüksek potlu çizmeleri tercih etmemelidirler. Kısa boylu ve hafif kalın bacaklı bir bayan isek alçak potlu ve uzun çizmeleri kesinlikle tercih etmemelidirler.
  
[ Etiketler: yagmur | cizmesi ]


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi