Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bebekler için Yastık Anneler için uyku bandı
#1
Uyku bandı, uyku gözlüğü veya göz bandı isimleriyle de bilinmektedir. İnsan uyku halinde iken de vücutta hormon salgılanır. Yapılan bazı araştırmalar neticesinde uyku esnasında salgılanan hormonların salınımının gerçekleşebilmesi için bazı durumlar oldukça önemlidir. Özellikle gelişim çağındaki çocuklarda büyüme hormonlarının salınım saatleri gece on ve üç arasındadır. Bir çok uzman bu saat aralığında salgılanan hormonların daha iyi çalışabilmesi için kişinin içinde bulunduğu ortamın oldukça karanlık olması gerektiğini savunur. Uyku insanlar için oldukça önemli bir fiziksel ihtiyaçtır. Uyuyunca vücut bir nevi kendini yeniliyor ve dinlendiriyor bu yüzden uyuduğumuz uykunun kalitesi iyi olmalı ki günün bütün yorgunluğunu, stresini, gerginliğini alabilsin.Uykudan aldığımız verim o günkü performansımızı etkileyen temel ihtiyaçlardan birisidir. Bazı insanlar uyurken sese, ışığa ve bunlar gibi dış faktörlere karşı aşırı hassastırlar. Bu tür insanlar uykuya dalmakta veya aralıksız bir uyku uyumada oldukça zorlanırlar, bunun için gün içerisinde oldukça gergin, çabuk sinirlenen, dikkatsiz ve yorgun insanlar olarak günü sürdürürler. Kişiler bu durumu kendilerinde fark ettiklerinden oldukça verimli bir uyku uyumanın yollarını aramışlardır.
Bazı insanlar verimli uyku için uyku bandından faydalanıyorlar. Uyku bandı, uyurken gözlerimizin tamamen ışığa maruz kalmasını engelleyerek daha sağlıklı bir uyku uyumamızı sağlar. Uyku bandı uyumadan önce göz kapaklarının üzerine takılır ve uyurken de takılı kalması gerekir.
Yeni doğan bebekler nasıl yastıkta yatmalıdır?
Bebekler sırt üstü, sert ve çarşafın kat yapmadığı dümdüz bir zeminde yatırılmalı ve yastık, yorgan, tüylü oyuncaklar yatakta bulunmamalıdır. Battaniye veya yorgan gibi malzemeleri kullanmaktansa, bebeği sıcak tutacak tulum veya benzeri giysiler giydirilebilir.
Yatakta sağdan sola hareket edebilen, düz pozisyondan yüzükoyun yatış pozisyona geçebilen motor gelişimine sahip çocuklar yastık kullanımına geçebilirler. Ancak bunun için çok yüksek bebek yastığı tercih edilmemelidir. Ancak bebekte reflü olması durumunda, yemekten sonra karın üstü baş yukarıda veya sırt üstü baş yukarıda olacak şekilde yatırılması çok doğru olur.
  
[ Etiketler: bebekler | icin | yastik | anneler | uyku | bandi ]


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Yaratıcılığınız İçin Kil ve Boya Çeşitleri the 0 19 03-07-2019, Saat: 14:34
Son Yorum: the
  Antalya İçin Arama Motoru Optimizasyonu seorendesi 0 23 25-06-2019, Saat: 17:48
Son Yorum: seorendesi
  Erkekler İçin Uygun Seyahat Sigortası Superisi 0 25 23-06-2019, Saat: 20:53
Son Yorum: Superisi
  Web Hosting Optimizasyonu İçin 6 Tavsiye delaporta444 0 27 04-06-2019, Saat: 19:22
Son Yorum: delaporta444
  SSD Hosting Hizmetine Geçmek İçin 4 Geçerli Neden delaporta444 0 30 04-06-2019, Saat: 18:47
Son Yorum: delaporta444

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi