Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Avusturya Konsolosluğu
#1
Avusturya'ya seyahat etmeyi planlayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının bu seyahati gerçekleştirebilmek için Türkiye'de bulunan Avusturya Konsolosluğu aracılığıyla Avusturya Schengen vizesine başvuru yapması zorunludur. Türkiye Cumhuriyeti hususi, hizmet ve diplomatik pasaport sahibi olan vatandaşlar için Avusturya seyahatlerine özel olarak, 180 gün içerisinde toplamda 90 günü aşmayacak şekilde yapılan tüm seyahatler için vize işlemlerinden muaf tutulmaları sağlanır.

Avusturya Konsolosluğu tarafından vize onaylanmadığı sürece, seyahate dair herhangi bir ödeme yapılmaması ya da bilet alınmaması tavsiye edilir. Çünkü belirli durumlar için, başvuru değerlendirmelerine ek süre talebi gelebilir. Seyahat tarihinden en geç 15 iş günü öncesi ya da en erken iki ay öncesine dek başvurular yapılabilir. Tarih ve parasal açıdan sorun yaşanmaması adına önce Avusturya vizesi onayı beklenmelidir. Avusturya Konsolosluğu bu konuda resmi tatiller harici tüm iş günü boyunca çalışmaktadır.

Hem İstanbul Avusturya Başkonsolosluğu hem de Ankara Avusturya Büyükelçiliği, Avusturya ve Türkiye'nin dış temsilcilikleri olarak bilinir. Bu kurumlar, Avusturya Schengen vizesi başvurularını doğrudan kabul etmez. Avusturya Konsolosluğu tarafından yetki almış olan vize başvuru merkezlerine gidilerek müracaat edilmesi sağlanabilir. Belirlenen vize başvuru merkezleri vize işlemlerinin idari kısmından sorumludur. Ancak gelen başvuruların değerlendirilmesi ve sonuçlandırılması yetkisi, yalnızca Avusturya Büyükelçiliği ve Avusturya Başkonsolosluğu yetkisi altında görülmektedir.
  


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Portekiz Konsolosluğu'nun temel görevleri ve vize işlemleri hakkında bilgiler nullsix 0 33 09-05-2019, Saat: 22:02
Son Yorum: nullsix
  Norveç konsolosluğu iletişim kanalları ve vize işlemleri ile ilgili bilgiler nullsix 0 35 09-05-2019, Saat: 21:25
Son Yorum: nullsix
  Malta konsolosluğu iletişim kanalları ve vize ücretleri nullsix 0 35 09-05-2019, Saat: 19:53
Son Yorum: nullsix
  Lüksemburg konsolosluğu vize başvurusu ve randevu işlemleri nullsix 0 33 07-05-2019, Saat: 21:23
Son Yorum: nullsix
  İngiltere konsolosluğu ve vize işlemleri ile ilgili merak edilen her şey burada nullsix 0 33 07-05-2019, Saat: 16:42
Son Yorum: nullsix

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi