Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Amerika Konsolosluğu
#1
Amerika vizesi için Amerika konsolosluğu vize birimlerine şahsen başvuru yapmak ve istenen belgeleri eksiksiz olarak teslim etmek gerekir. Vize alanlar Amerika'da geçici kalma hakkına sahip olur. Diplomatik ve resmi vize yanında turistik gezi vizesi, iş seyahatleri için vize, Amerika üzerinden transit geçiş vizesi, Amerika'da eğitim almak isteyenler için öğrenci ve değişim programı vizesi ile geçici çalışma vizesi gibi kategorilerden biri seçilerek müracaat edilir. Göçmen olmayan vize başvuru sahiplerinin Amerika DS-160 göçmen olmayan vize başvuru formunu doldurmaları zorunludur. Amerika vize başvurusu için T.C vatandaşları ve Türkiye'de uzun süre ikamet eden yabancılar başvurabilir. Amerika vize başvurularını T.C vatandaşı ve yabancılar için Amerika konsolosluğu kabul etmektedir. Ankara Amerika Büyükelçiliği'ne, İstanbul ve Adana'da bulunan Amerika konsolosluğuna ya da konu ile ilgili faaliyet gösteren seyahat acentelerine müracaat yapılır.

Amerika'ya seyahat etmek isteyenlerin en az 6 ay geçerliliği olan bir pasaport sahibi olmaları gerekir. DS 160 formu Amerika vize başvuru formu olup göçmen olmayan Amerika vizesi için tüm başvuru sahiplerinin doldurmak ve Amerika konsolosluğuna teslim etmek zorunda olduğu bir formdur. Formun eksik veya yanlış bilgilerle doldurulması durumunda ise Amerika vize alımı gerçekleşmeyecektir.

Göçmen Olmayan Amerika Vizesi başvurusu yapacak olan kişilerin kesinlikle doldurması ve hazırlaması gereken en önemli evraklardan birisi DS-160 formudur. Hangi pasaport tipine sahip olunursa olunsun, konsolosluk tarafından bu formun doldurulması istenmektedir. İngilizce dilde doldurulan form, vize randevusunun olduğu tarihten en geç 3 gün önceden doldurulmalıdır. İnternet üzerinden doldurulan ve hazır hale getirilen form, online sistemlerin kullanılması sayesinde dakikalar içerisinde doldurulabilmektedir. Başvuru yapan kişiler eğer Amerika DS-160 formu doldurmamışlar ise, başvuru direkt olarak iptal edilmektedir.
  


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Portekiz Konsolosluğu'nun temel görevleri ve vize işlemleri hakkında bilgiler nullsix 0 35 09-05-2019, Saat: 22:02
Son Yorum: nullsix
  Norveç konsolosluğu iletişim kanalları ve vize işlemleri ile ilgili bilgiler nullsix 0 37 09-05-2019, Saat: 21:25
Son Yorum: nullsix
  Malta konsolosluğu iletişim kanalları ve vize ücretleri nullsix 0 36 09-05-2019, Saat: 19:53
Son Yorum: nullsix
  Lüksemburg konsolosluğu vize başvurusu ve randevu işlemleri nullsix 0 37 07-05-2019, Saat: 21:23
Son Yorum: nullsix
  İngiltere konsolosluğu ve vize işlemleri ile ilgili merak edilen her şey burada nullsix 0 35 07-05-2019, Saat: 16:42
Son Yorum: nullsix

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi